V Litomyšli začne festival, vystoupí Šporcl i Pecková

Search
Close this search box.

10.6.2010 Mladá fronta DNES str. 11 Kultura (vd)LITOMYŠL Pětadvacet festivalových dnů má před sebou východočeská Litomyšl. Zítra tam začíná 52. ročník mezinárodní hudební přehlídky Smetanova Litomyšl, která letos připravila dvacet osm představení a koncertů. Většina akcí se koná na zámeckém nádvoří, jež je pro tento účel zastřešeno speciální konstrukcí.

Zájem je velký, koncerty se proto budou opakovat

Na festivalu budou hostovat tři největší české operní scény. Opera pražského Národního divadla znovu uvede Prodanou nevěstu, brněnská Janáčkova opera zahraje Kouzelnou flétnu a Státní opera Praha Tosku. Koncert Pražské komorní filharmonie s dirigentem Tomášem Netopilem a sólisty Dagmar Peckovou a Ivanem Kusnjerem připomene dvojí výročí skladatele Gustava Mahlera, hostování lucemburského souboru Les Musiciens zase 700. výročí nástupu Lucemburků na český trůn.
V pořadu Ej lásko… se potkají tanečníci Národního divadla a cimbálová muzika Hradišťan, připraven je i autorský večer francouzského šansoniéra Joela Brose.
Zájem o vstupenky byl podle organizátorů tak obrovský, že se některé pořady rozhodli zdvojit. „Přidali jsme koncert Pavla Šporcla a skupiny Romano Stilo, představení Labutího jezera, Kouzelné flétny a také další Koncert na přání," říká dramaturg Vojtěch Stříteský.
Pošesté se souběžně s hudebním festivalem uskuteční i cyklus výtvarných výstav Smetanova výtvarná Litomyšl.

Generální partner

Dostávejte informace
s předstihem:

© Smetanova Litomyšl 2023
Designed by: wwworks.cz