V Litomyšli uvidí Peckovou či Langerovou

Search
Close this search box.

1.3.2016    Mladá fronta DNES    str. 12   Kultura Věra Drápelová     

PRAHA Třicet pět pořadů během tří týdnů nabídne letos hudební festival Smetanova Litomyšl. Vstupenky se začnou prodávat již zítra.

 

            Přehlídka s třicetimilionovým rozpočtem začne 9. června. Chystá osm operních produkcí, nejvíc ve své historii. Budou mezi nimi i Smetanovi Braniboři v Čechách nebo Dvořákova opera Čert a Káča.

            Výjimečným koncertním počinem by se měla stát Mahlerova Symfonie č. 8, vyžadující obrovský interpretační aparát. „Při jejím provedení se sejdou tři stovky účinkujících,“ upřesňuje umělecký ředitel Vojtěch Stříteský.

 

Zazní Bernsteinova Mše

 

Některé projekty přesáhnou hranice čisté klasiky. Třeba Mše od Leonarda Bernsteina s Vojtěchem Dykem v roli kněze. Režie se ujmou Šimon a Michal Cabanové.

            Mezzosopranistka Dagmar Pecková představí svůj nový koncertní program věnovaný Kurtu Weillovi. Zazní ukázky z jeho Žebrácké opery a další songy a šansony.

            Z úplně jiného hudebního světa na festival přijede Aneta Langerová, která za doprovodu vlastní kapely a symfonického orchestru uvede písně ze svého alba Na Radosti, za něž loni získala čtyři Anděly.

            Festival uzavře Smetanova Má vlast v podání České filharmonie a dirigenta Jakuba Hrůši. Připomenou tak, že před sedmdesáti lety zaznělo toto dílo v Litomyšli pod taktovkou Rafaela Kubelíka.

Generální partner

Dostávejte informace
s předstihem:

© Smetanova Litomyšl 2023
Designed by: wwworks.cz