V novodobé světové premiéře uvedou komorní operu Armida

Search
Close this search box.

27.2.2014    Orlický deník    str. 2   Orlicko (jko)   

Festival Smetanova Litomyšl zavítá ve dnech 20. až 22. června do Nových Hradů

Nové Hrady – Letošní 56. ročník „Mezinárodního operního festivalu Smetanova Litomyšl“ nabídne od 13. června do 6. července celkem čtyřiatřicet pořadů. Kromě detašovaných koncertů ve Svitavách a Chrudimi zaujme skutečnost, že oper se letos bude dávat sedm, z toho některé dvakrát (například Čertova stěna).

 

Letní stagiona

 

Výjimku vytvoří „letní stagiona“ v areálu rokokového zámku Nové Hrady u Vysokého Mýta, kde se uskuteční tři představení komorní opery Armida od Giuseppe Scarlattiho. Již potřetí za sebou zapojí pořadatelé festivalu, druhé největší akce svého druhu v České republice, také krásné prostředí novohradského zámku. Vloni a předloni ocenili návštěvníci festivalu upravenost tohoto areálu při několika představeních Purcellovy opery Královna víl (podle známého Shakespearova díla Sen noci svatojánské), jež se do zahrad kolem zámku ideálně hodila.

            Letos se bude hrát Armida o dvou dějstvích ve dnech 20. až 22. června vždy od 20 hodin. Areál zámku bude pro návštěvníky otevřen již od sedmi hodin večer, o hodinu později pozvou majitelé zámku všechny přítomné oficiálně na návštěvu. Do 21. hodiny bude dost času na dobovou barokní zábavu, drobné hry nebo občerstvení, neboť k dispozici bude také cukrárna a restaurace v hlavní zámecké budově. Úderem deváté večer začne v amfiteátru vlastní představení, jež potrvá do půlnoci. Kdo nebude moci do Nových Hradů dorazit vlastním autem, využije dopravu autobusem z Litomyšle a po půlnoci zase zpět do Litomyšle. Doprava se stane součástí vstupného 1500 korun.

 

Začne předprodej

 

Armida zaznamená jeden nevídaný primát: půjde o novodobou světovou premiéru tohoto díla podle libreta Marca Coltelliniho, jež bylo psáno pro hraběte Josefa Adama Schwarzenberga a jeho dceru Marii Terezii II. V hlavních rolích se po tři večery objeví Alice Martini a Jaroslav Březina, jenž letos vystoupí na festivalu hned v několika pořadech. Představí se také sólistky souboru Hartig Ensemble a barokní orchestr Musica Florea.

Pořadatelé upozorňují, že představení se uskuteční v romantických zahradách kolem zámku i v případě nepříznivého počasí. Vstupenky na inscenaci druhou v pořadí, tedy na 21. června, se začnou prodávat již od 1. do 4. března jako součást tak zvaného „víkendového balíčku 2“, což bude soubor vstupenek cenově zvýhodněný. Jinak prodej vstupenek na festival začne 5. března dopoledne.

 

Foto popis|

Region| Východní Čechy

Generální partner

Dostávejte informace
s předstihem:

© Smetanova Litomyšl 2023
Designed by: wwworks.cz