Ve středu se začnou prodávat vstupenky na letošní Smetanovu Litomyšl

Search
Close this search box.

4.3.2009 Mediafax str. 0 Festivaly / Hudba
Martin Karlík, karlik@mediafax.cz

LITOMYŠL, Mar 04 (Mediafax) – Ve středu v deset hodin dopoledne začne předprodej vstupenek na letošní ročník operního festivalu Smetanova Litomyšl. Agentuře Mediafax to řekl ředitel festivalu Jan Pikna.

Festival se bude konat od 12. června do 6. července v Litomyšli a je oficiální kulturní akcí českého předsednictví Evropské unii. Pro letošní rok je do prodeje připraveno 25 tisíc vstupenek, což je o pět tisíc víc než loni. O vstupenky je každoročně velký zájem. V den, kdy začíná jejich prodej, se proto každoročně tvořily v Litomyšli fronty. Letos by tomu ale mělo být jinak. "Předprodej bude probíhat v síti Ticketportal, takže lístky bude možné koupit v celé republice a ne jen v Litomyšli a nejbližším okolí," řekl Pikna. Vstupenky bude zároveň možné rezervovat i online. "V minulých letech ten systém na rezervace po internetu kolaboval, proto jsme letos vybrali Ticketportal, protože ten má s prodejem vstupenek na velké akce zkušenosti," řekl Pikna.

Smetanova Litomyšl se letos koná po jedenapadesáté a nabídne především díla evropských umělců. Podtitulem letošního ročníku je totiž Europa musicalis. Kromě děl pro náročné diváky a posluchače nabídne letošní ročník i programy pro děti a pořad s populárními melodiemi z filmů. Většina koncertů se koná v areálu litomyšlského zámku, který je památkou UNESCO.

Generální partner

Dostávejte informace
s předstihem:

© Smetanova Litomyšl 2023
Designed by: wwworks.cz