Večer s televizí V1 na Smetanově Litomyšli

Search
Close this search box.

TV , Datum: 05.07.2019 , Zdroj: V1 TV , Strana: 2 , Země: Česko

Lenka HYDRÁKOVÁ, moderátorka

Východočeská televize V1 si připravila kulturní večer a to přímo na Smetanově Litomyšli a jak to celé probíhalo, už se podívejte v následující reportáži.

Gabriela MLYNKA, redaktorka

Večer s Východočeskou televizí V1 na Smetanově Litomyšli byl v úžasném prostředí zámku Litomyšl a připraven byl skvělý kulturní program.

Oldřich TAMÁŠ, ředitel Východočeské televize V1

V1 je Východočeská televize a Smetanova Litomyšl je takový kulturní klenot celého regionu, celých východních Čech a možná i celé republiky, proto V1 nemůže chybět ani na tomto, na tomto festivalu.

Vojtěch STŘÍTESKÝ, umělecký ředitel Smetanova Litomyšl

Čeká nás jedna z nejkrásnějších nejen českých, ale i světových oper 20. století. Opera Bohuslava Martinů, poličského rodáka Hry o Marii. Jsou to taková 4 podobenství, mirákly. Aby byla co největší tma, tak začínáme výjimečně až o půl desáté, protože ta inscenace je značně jiná, než je v brněnském Národním divadle. Tady si hodně dnes večer užijeme promítání, projekcí, videomapingu a tak dále a samozřejmě také nádherného zpívání a nádherné muziky Bohuslava Martinů.

Gabriela MLYNKA, redaktorka

Scéna, která je v Národním divadle v Brně, kde se opera hraje, je příliš vysoká a nevešla by se na jeviště na nádvoří zámku Litomyšl. Z toho důvodu byla celá inscenace upravena.

Jan PIKNA, ředitel festivalu Smetanova Litomyšl

Vlastně to bude úplně ideální provedení, které vlastně nikde jinde není možné vidět a myslím si, že to bude krásné. Některé kulisy prostě není možné a rekvizity, není možné umístit do našeho jeviště, takže to bude nahrazeno právě tou projekcí.

divák, Smetanova Litomyšl

Já mám Bohuslava Martinů moc rád, takže se na operu Hry o Marii moc těším.

divačka, Smetanova Litomyšl

Těšíme.

divák, Smetanova Litomyšl

Ještě jsem to neviděl, takže proto jsem se přišel podívat.

Gabriela MLYNKA, redaktorka

Slavná opera Bohuslava Martinů Hry o Marii obsahuje 4 příběhy, z nichž každý pochází z jiné literární oblasti a je také jinak zpracovaný.

Generální partner

Dostávejte informace
s předstihem:

© Smetanova Litomyšl 2023
Designed by: wwworks.cz