Večerníček pro Smetanovy

Search
Close this search box.

27.6.2007 Svitavský deník str. 1 Titulní strana (mag, jp)27.6.2007 Svitavský deník str. 1 Titulní strana (mag, jp)

Do pohádkového světa se přenesli posluchači pondělního koncertu na přání v Litomyšli. Svět dětí vychutnával Lowrence Smetana, potomek skladatele, jemuž je festival věnován.

Litomyšl/ Koncert na přání, tradiční součást Smetanovy Litomyšle, moderoval Pavel Nový. Do hlediště usedl příbuzný Bedřicha Smetany, který žije v americkém Bostonu.
Manželé Smetanovi přiletěli do Čech poprvé. Litovali, že propásli víkendovou premiéru Hubičky v Litomyšli. "První tři dny jsme zůstali v Praze, kde jsme slyšeli některá Smetanova díla," popsal začátek pobytu Lowrence Smetana. On ani jeho žena neumějí česky. "Hudba je všestranný jazyk, takže nám nevadí, že nerozumíme všem textům," vyjadřují spokojenost po koncertu na přání, kde bylo více mluveného slova než bývá zvykem. Světem dětí provázel posluchače oblíbený herec Nový. Ten měl před nástupem na festivalové jeviště obrovskou, jindy nepociťovanou trému. Na jevišti ale nic znát nebylo. Vyhodnocení hádankové soutěže, do níž se zapojila polovina publika, si již vyloženě užíval. Stejně jako Smetanovi příbuzní ze státu Massachusetts.

vice svitavskydenik.cz/smetanka

Foto popis| HEREC PAVEL NOVÝ MODEROVAL KONCERT NA PŘÁNÍ. Při vyhodnocování hádankové "večerníčkové" soutěže si dobře navázaný kontakt s publikem vysloveně užíval stejně jako umělecký ředitel Smetanovy Litomyšle Vojtěch Stříteský.
Foto autor| Foto: Renata Langerová
Region| Východní Čechy

Generální partner

Dostávejte informace
s předstihem:

© Smetanova Litomyšl 2023
Designed by: wwworks.cz