Velké finále. Lidé uslyší Händela v zahradách

Search
Close this search box.

5.6.2015    Mladá fronta DNES    str. 56   Příloha – Smetanova Litomyšl (dp)   

LITOMYŠL Když se minulý rok pořadatelé Smetanovy Litomyšle rozhodli, že budou přenášet závěrečný koncert do tamních Klášterních zahrad, netušili, jak to dopadne.

     Experiment tak trochu kopírující velkolepou Last Night of the Proms, jež tradičně zakončuje festival BBC Proms, byl úspěšný. Nejenže lidé do zahrad na závěrečný koncert přišli, ale dokonce většina z nich seděla a poslouchala.

            „Po loňské úspěšné premiéře se i letos bude do zahrad audiovizuálně přenášet závěrečný festivalový koncert, a zájemci jej tak budou moci sledovat zadarmo, bez smokingů a večerních rób, třeba i s občerstvením,“ uvedla Eva Piknová ze Smetanovy Litomyšle.

            Klášterní zahrady hrají v Litomyšli důležitou úlohu. Před patnácti lety byly velkoryse zrekonstruovány a staly se centrem odpočinku, setkávání, konají se zde i kulturní akce. Pořádat Velké finále právě zde na dosah litomyšlského zámku je přirozené.

            Lidé mohou strávit v zahradách celé odpoledne 5. července, kdy festival končí. Od 16. hodiny je bude bavit kapela Electroshock s rockovými a popovými skladbami v netradičním pojetí smyčcových nástrojů, po té rocková legenda Blue Effect a podvečer bude patřit šansonu v originálním podání francouzské herečky a zpěvačky Chantal Poullain se skupinou Štěpána Markoviče. Mezi vystoupeními kapel se představí Cirkus TeTy. Velké finále uzavře 57. ročník Smetanovy Litomyšle – festivalu s geniem loci.

 

Regionální mutace| Mladá fronta DNES – pardubický kraj

Generální partner

Dostávejte informace
s předstihem:

© Smetanova Litomyšl 2023
Designed by: wwworks.cz