Vojtěch Dyk před koncertem chytal bronz

Search
Close this search box.

22.6.2013 Svitavský deník str. 3 Svitavsko (jik)

 

Smetanova
Litomyšl

Litomyšl – Festival Smetanova Litomyšl to není jen pestrý program klasické hudby. Je to také společenská událost, kdy do města přijíždějí osobnosti kulturního, politického i sportovního života.
„S Vojtěchem Dykem a členy kapely B­Side Band se mohli Litomyšlané v úterý setkat na plovárně, kde trávili volno před svým druhým festivalovým koncertem," prozradil ředitel festivalu Jan Pikna. V Litomyšli je však možné potkat i další osobnosti, které přitom neúčinkují. „Zahajovací koncert navštívila Zuzana Lapčíková, cimbalistka, zpěvačka a skladatelka, americký jazzman Rudy Linka, sportovní funkcionáři Tomáš Paclík, Jan Procházka a Slavomír Lener. Celý víkend si užíval atmosféru festivalu a města známý cestovatel Miroslav Zikmund," uvedl Jan Pikna.
Do Litomyšle také opět přijel Tomáš Halík, který v neděli nečekaně celebroval mši svatou v kostele v Dolním Újezdu. Kdo ji nestihl,určitěsi nenechá ujít příští neděli na zámeckém nádvoří Neratovskou mši, kterou bude Tomáš Halík celebrovat. Vstup na ni je volný.
Letošní ročník festivalu Smetanova Litomyšl má jako správná opera dvě přestávky. Na tu první došlo ve středu 19. června. „Ačkoli festivalová hlediště osiřela, na jevišti zámeckého nádvoří vládl čilý ruch dlouho do noci. Národní divadlo Brno stavělo scénu opery Don Giovanni a v noci probíhala „svícená" zkouška," dodal ředitel Pikna.
Bez své denní dávky Smetanovy Litomyšle však nemuseli být ani diváci. Česká televize totiž právě na středeční večer nasadila záznam loňské světové premiéry písňového cyklu Lingua angelorum Sylvie Bodorové s barytonistou světového jména Thomasem Hampsonem.

Foto popis|
Foto autor| Foto: František Renza (SL)
Region| Východní Čechy

Generální partner

Dostávejte informace
s předstihem:

© Smetanova Litomyšl 2023
Designed by: wwworks.cz