Volné vstupenky jsou na Šporcla i premiéru

Search
Close this search box.

8.6.2012 Chrudimský deník str. 12 Kultura východní Čechy IVETA NÁDVORNÍKOVÁ

 

Smetanova Litomyšl

Litomyšl – Šest dní zbývá do startu 54. ročníku mezinárodního hudebního festivalu Smetanova Litomyšl.
Pořadatelé uvolnili do prodeje nevyzvednuté vstupenky z rezervací. Lidé tak mají šanci získat lístky i na velmi atraktivní pořady.
„Na začátku předprodeje padaly rekordy. Během prvního dne se prodalo okolo patnácti tisíc vstupenek. Jenže se ukázalo, že některé rodiny rezervovaly pro jistotu lístky vícekrát. Tak se letos do prodeje vrátilo hodně vstupenek," uvedl Jan Pikna, ředitel festivalu Smetanova Litomyšl.
Z celkového počtu dvacet osm tisíc lístků jich je ještě v prodeji okolo tří tisíc. „Za sníženou cenu nabízíme vstupenky na oba zahajovací koncerty České filharmonie. Překvapivě jsou lístky i na koncert Pavla Šporcla. Lidé se zřejmě zalekli, že tentokrát půjde o barokní téma a není jeho vystoupení spojené třeba s cikány nebo jazzem. I tak to ale bude show se světelnými efekty a jeho pověstnými modrými houslemi," sdělil Jan Pikna. Lidé mají šanci se dostat mimo jiné na koncert amerického orchestru z Dallasu. Volné lístky zbývají také na koncert japonského mládežnického orchestru.
„Půjde o dechovku, ale tu japonskou nelze srovnávat s českou nebo moravskou dechovkou. Je to symfonický orchestr s dechovými nástroji," dodal ředitel Pikna.

Světová premiéra

Vrcholem letošního festivalu bude světová premiéra skladby současné české autorky Sylvie Bodorové. Tu zkomponovala pro barytonistu z nejvyšších sfér pěveckého nebe, Thomase Hampsona. Pořad natočí Česká televize a Český rozhlas.
V současné době je deset pořadů festivalu Smetanova Litomyšl zcela vyprodaných. Na dvanáct představení jsou k mání vstupenky s padesátiprocentní slevou.
Festival začíná ve čtvrtek 14. června. Nyní vrcholí přípravy na kulturní událost roku. Specializovaná firma staví zastřešení nádvoří renesančního zámku.

Region| Východní Čechy
Publikováno| Chrudimský deník; Kultura východní Čechy; 12
Publikováno| Svitavský deník; Kultura východní Čechy; 12
Publikováno| Orlický deník; Kultura východní Čechy; 12
Publikováno| Pardubický deník; Kultura východní Čechy; 12
ID| 7cfe41a7-826c-4bf5-84ea-0d3ddc4d09b2

Generální partner

Dostávejte informace
s předstihem:

© Smetanova Litomyšl 2023
Designed by: wwworks.cz