Vstupenku si lze vytisknout doma

Search
Close this search box.

26.2.2009 Mladá fronta DNES str. 4 Kraj Pardubický (ČTK)
Litomyšl – Vstupenky na letošní 51. ročník mezinárodního operního festivalu Smetanova Litomyšl budou na internetu poprvé k dispozici příští středu od 10 hodin. Podle ředitele festivalu Jana Pikny by letos nemělo docházet k přetížení sítě. V minulosti byl vždy zájem diváků tak velký, že síť během chvíle zkolabovala.
"Prodej vstupenek je pro nás malým traumatem. Provází jej velká tlačenice. Loni bylo během března 91 procent vstupenek pryč," uvedl Pikna. V minulosti se nedařilo technicky internetový prodej bez výpadků zajistit. Zájemci si proto mohou nově lístky koupit prostřednictvím společnosti Ticketportal.
Pikna upozorňuje, že k drobným obtížím může přesto dojít.
"Je možné, že se lidé budou přetahovat o vstupenky, kdy kliknou zároveň na stejné sedadlo. Z toho máme strach. Nelze to vyřešit jinak než větší nabídkou pořadů. Proto třeba Rusalku hrajeme třikrát, Dalibora dvakrát," řekl Pikna. Vstupenky lze v Česku vyzvednout na 200 prodejních místech.
Nově si lze také lístky vytisknout. Na elektronické vstupence bude zobrazen čárový kód, a lidé tak nemusejí pro ně chodit do informačních center. Zároveň si lze nechat poslat čárový kód textovou zprávou na mobilní telefon.
Letos je festival mnohem rozsáhlejší. Nabízí 29 představení, což je nejvíc v jeho historii. Festival se koná od 12. června do 6. července.
Letos slaví řadu výročí včetně narození Bedřicha Smetany a také završí předsednictví Česka v Evropské unii. Program se proto připravuje několik let a podtitul nese název Europa Musicalis.

Regionální mutace| Mladá fronta DNES – pardubický kraj

Generální partner

Dostávejte informace
s předstihem:

© Smetanova Litomyšl 2023
Designed by: wwworks.cz