Vstupenky na Pavla Šporcla zmizely jako první

Search
Close this search box.

4.3.2010 Hradecký deník str. 1 Titulní strana IVETA NÁDVORNÍKOVÁ
Litomyšl – Boj o vstupenky na kulturní událost roku, Smetanovu Litomyšl, odstartoval včera v deset hodin dopoledne. Fronta u informačního centra na náměstí nestála. První zájemci o lístky však přišli k „íčku" u zámku již o půl šesté ráno. Ani oni nemuseli stát ve frontě, protože v předprodeji se již loni osvědčil systém číslovaných lístků. Klidně se mohli vrátit domů a přijít do infocentra před desátou hodinou.
Zájem o vstupenky na 52. ročník festivalu Smetanova Litomyšl je opravdu velký. Během jeden a půl hodiny bylo vyprodáno osm pořadů ze třiadvaceti. Systém ale nezkolaboval, jak se stávalo v minulosti. „Za prvních devadesát minut jsme zaznamenali 48 300 internetových přístupů, maximum bylo 3300 přístupů za vteřinu. Systém sice fungoval pomalu, ale vydržel," uvedl Jan Pikna, ředitel festivalu Smetanova Litomyšl. Na předprodej dohlíželi přímo v Litomyšli samotní šéfové sítě Ticketportal. Lístky jsou k dispozici na stovkách míst v celé zemi.
V prodeji zůstávají asi čtyři tisíce lístků. Cedulka „vyprodáno" se objevila nejdříve u pořadu houslisty Pavla Šporcla s cikánskou cimbálovou muzikou Romano Stilo Gipsy Way. Rychle mizely lístky na Kouzelnou flétnu, Labutí jezero, Koncert na přání nebo také na externí koncert ve svitavské Fabrice.
„Je zajímavé, že není extrémní zájem o operu Prodaná nevěsta. Asi je to dané tím, že tu již byla. Ale měla tak velký ohlas a převis poptávky, že jsme ji zařadili znovu. Možná je to dáno také tím, že se jedná již o prázdninový termín. Na pořady na konci festivalu je zatím dostatek vstupenek," sdělil Jan Pikna.

Region| Východní Čechy
Publikováno| Hradecký deník; Titulní strana; 01
Publikováno| Svitavský deník; Titulní strana; 01

Generální partner

Dostávejte informace
s předstihem:

© Smetanova Litomyšl 2023
Designed by: wwworks.cz