Výhodné »víkendové balíčky«

Search
Close this search box.

26.2.2015    Haló noviny    str. 10   Servis, tv programy (the)     

Hudební festival Smetanova Litomyšl (SL) nabídne letos jako novinku tzv. víkendové balíčky. Jde o cenově zvýhodněné nabídky vstupného na letošní ročník.

Předprodej započne již zítra (tj. v pátek 27. 2.), zatímco zahájení prodeje jednotlivých vstupenek na SL proběhne až od 4. března. »Opět se snažíme poskytovat široký programový záběr, abychom hudební kvality zpřístupnili širokým vrstvám zájemců z různých vrstev obyvatelstva,« sdělila nám tisková mluvčí SL Eva Piknová. »Uvědomujeme si již řadu let, že někteří posluchači a diváci nemají někdy dostatek finančních prostředků, aby mohli sobě i svým dětem nebo vnukům neopakovatelné umělecké zážitky zajistit. Proto dlouhodobě tyto ekonomicko-sociální problémy řešíme nejrůznějšími výhodnými slevami. Odpovídá to samozřejmě našim snahám skutečné umělecké hodnoty přibližovat co nejširšímu publiku.« Festival se opět uskuteční pod záštitou prezidenta republiky. Úvodní slavnostní zahajovací večer 57. ročníku SL nabídne 11. června v amfiteátru na druhém zámeckém nádvoří reprezentativní program z děl Bedřicha Smetany (symfonický obraz pro klavír a orchestr Macbeth a čarodějnice v instrumentaci Jarmila Burghausera), Antonína Dvořáka (Koncert pro klavír a orchestr g moll, op. 33) a Bohuslava Martinů, rodáka z nedaleké Poličky (Symfonie č. 4). Českou filharmonii bude řídit její šéfdirigent Jiří Bělohlávek. V sólových partech se představí klavírista Jan Bartoš.

            Lákavou nabídku festival připravil i na další dny až do Velkého finále. Uskuteční se 5. července a bude zejména poctou 330. výročí narození Johanna Sebastiana Bacha a Georga Friedricha Händela. Jejich skladby, původně určené k plenérovému provádění, v Litomyšli zazní v rozšířeném obsazení sekce dechových nástrojů. Tradičně velkou pozornost SL i letos věnuje programům pro děti a mladé posluchače. Vzhledem k loňskému mimořádnému zájmu a úspěchu se například 22. června uskuteční podvečerní program Hudební zeměkoule. Premiéra nového »cestopisného« pořadu pro děti, mládež, ale i dospělé mladé duchem opět využije aktivit s publikem. »Program bude pro všechny, kteří se chtějí hudbou také bavit a aktivně se přitom spolupodílet na samotném programu.

A chytré mobily by si měli opět přinést s sebou!« podotýká ředitel SL Jan Pikna.

Foto popis| Záběr z loňského interaktivního programu s využitím mobilních telefonů

Foto autor| FOTO – archiv SL/František RENZA

Generální partner

Dostávejte informace
s předstihem:

© Smetanova Litomyšl 2023
Designed by: wwworks.cz