Vyprodáno? Nevadí. Vstupenky na „Smetanku“ zajistí hlídací pes

Search
Close this search box.

WEB , Datum: 28.05.2021 , Zdroj: svitavsky.denik.cz , Strana: 0 , Autor: Iveta Nádvorníková , Datum importu: 28.05.2021 06:21 , RU / měsíc: 35 259 , RU / den: 4 767 , Rubrika: Svitavsko , AVE: 5 990,00 Kč , Země: Česko , GRP: 0,05

Tematické duplicity: Kultura a cestovní ruch

Předprodej vstupenek na letošní festival Smetanova Litomyšl měl jako vždy rychlý začátek. Ve Festivalovém centru v Litomyšli sice tentokrát fronty nebyly, ovšem o to rychleji mizely vstupenky v on-line prodeji. V současné době je vyprodáno několik pořadů. Ale pro ty, co nestihli lístky včas zakoupit, není vše ztraceno.

„Lidem chybí kultura. Předprodej vstupenek na Smetanovu Litomyšli vzali proto útokem.

Lační návštěvníci vzali prodejní systém útokema během prvních pár minut bylo vyprodáno pět pořadů. Do hodiny už nebyly vstupenky na dalších sedm představení. Je ale nutno upozornit, že do systému pořadatelé uvolnili, z důvodu covidových opatření, polovinu kapacity koncertních míst.

Smetanova Litomyšl se uskuteční od 1. do 11. července a první i poslední koncert bude v případě příznivého počasí přenášen do Klášterních zahrad. Během jedenácti dnů nabídne festival třicet pořadů, doprovodnou scénu Festivalové zahrady i Smetanovu výtvarnou Litomyšl.

Podle telefonátů, které ještě před zahájením prodeje pořadatelé vyřizovali, bylo jasné, že velký zájem bude o Večer na zámku v Nových Hradech, což se nakonec potvrdilo. Vyprodal se také Slavnostní zahajovací koncert a Má vlast Bedřicha Smetany v podání České filharmonie, Jazzová jízda v jízdárně s Janem Smigmatorem, komorní pořad Klíče od domova, koncert souboru Collegium 1704 v piaristickém kostele, Český hornový sbor v kapitulním kostele, koncert pěvce Adama Plachetky, Velké finále – OLÉ, které ale bude přenášeno do Klášterních zahrad, a Když chrám rozezní žestě.

„Bohužel šel do prodeje omezený počet vstupenek, a to z důvodu vládních nařízení,“ vysvětluje ředitel festivalu Jan Pikna, proč byly některé pořady po pár minutách vyprodané. Zájemce evidentně neodrazují hygienická opatření a o vstupenky je velký zájem.

Ti, kteří neměli štěstí, mají ale stále naději na získání vstupenek. O sobotní půlnoci se totiž vrátí do prodeje nevyzvednuté rezervace. „Doporučujeme nastavit si hlídacího psa. K tomu snad budeme mít možnost, podle postupu rozvolňování, nějaká místa přidat,“ dodává Pikna. V prodeji jsou ovšem stále vstupenky na více než polovinu pořadů 63. ročníku Smetanovy Litomyšle.

Například na všechny opery, komorní pořady jako Má vlast – Ivo Kahánek & Miroslav Sekera, MenART 2021 pro Smetanovu Litomyšl nebo klavírní matiné Matyáše Nováka. Lístky lze koupit i na galakoncert Simony Šaturové a Petra Nekorance nebo na Českou Sinfoniettu.

Generální partner

Dostávejte informace
s předstihem:

© Smetanova Litomyšl 2023
Designed by: wwworks.cz