Za dvě hodiny prodali 40 procent vstupenek na Smetanovu Litomyšl

Search
Close this search box.

5.3.2009 Právo str. 13 Východní Čechy (ČTK) 
Během prvních dvou hodin internetového prodeje se prodalo včera 9500 z celkových 25 000 vstupenek na letošní, jedenapadesátý ročník festivalu Smetanova Litomyšl.
Informoval o tom ředitel festivalu Jan Pikna. On-line systém, který v loňském roce kvůli velkému zájmu při zahájení předprodeje zkolaboval, tentokrát pracoval bez výpadků.
"Během prvních dvou hodin zaznamenal systém 42 000 přístupů, byly provedeny dva tisíce transakcí, které představují zhruba 9500 rezervovaných či prodaných vstupenek. Jedenáct festivalových pořadů je již od poledne vyprodáno," konstatoval Pikna.
Mnozí zájemci se museli smířit s tím, že nedostali vstupenky například na Dvořákovu Rusalku, Magdalenu Koženou, Madame Butterfly, Verdiho Requiem nebo na pořad Vivat opereta!
"Sledujte nadále festivalové stránky, po deseti dnech se začnou automaticky vracet do prodeje nevyzvednuté rezervace a může se tedy ještě na ledaskoho usmát štěstí," radí neuspokojeným zájemcům ředitel litomyšlského festivalu.
Letošní ročník Mezinárodního operního festivalu Smetanova Litomyšl se uskuteční od 12. června do 6. července a celkem nabídne devětadvacet pořadů. Podle Pikny je letos program historicky nejrozsáhlejší.

Regionální mutace| Právo – Východní Čechy

Generální partner

Dostávejte informace
s předstihem:

© Smetanova Litomyšl 2023
Designed by: wwworks.cz