Začal předprodej vstupenek na Smetanovu Litomyšl

Search
Close this search box.

WEB, Datum: 01.03.2023, Zdroj: operaplus.cz, Datum importu: 01.03.2023 19:47, Celková návštěvnost: 61 670, RU/měsíc: 74 572, RU/den: 5 617, AVE: 1 500,00 Kč, Země: Česko, GRP: 0,06

Tematické duplicity: Kultura a cestovní ruch, Ostatní

Vstupenky na letošní ročník hudebního festivalu Smetanova Litomyšl se neprodávají tak rychle, jak tomu bylo v letech před pandemií Covidu-19.

Předprodej začal dnes, zatím se vyprodalo několik z 35 pořadů. Klidnější průběh prodeje ale může být pro návštěvníky příjemnější a méně stresující, mohou si pořídit vstupenky průběžně, řekl ředitel festivalu Jan Pikna.

„Vyprodané jsou všechny pořady v Nových Hradech, kde hrajeme čtyřikrát stejnou operu. Jsou tam drahé vstupenky, za 1800 korun, a lidem to evidentně nevadí. Není to úplně jen o penězích, ale i o programu,“ uvedl Jan Pikna. Minulý rok bylo na programu 44 pořadů.

Vstupenky už nejsou ani na Koncert na přání s basbarytonistou Adamem Plachetkou, který bude zpívat jazz s Ondřejem Havelkou a Melody Makers. Málo míst už zbývá i na zahajovací koncert, pořadatelé větší počet rezervovali pro hosty festivalu. Podle Pikny bude zřejmě velký zájem také o opery. Některé návštěvníky však může odradit nezvyklé prostředí přehlídky, která se letos nekoná na zámku.

Festival se koná od 15. června do 2. července. Nabídne 35 pořadů hlavního programu, který doplní doprovodný program ve Festivalových zahradách a Smetanova výtvarná Litomyšl. Z důvodu generální opravy litomyšlského zámku se letos bude muset obejít bez své hlavní scény – zámeckého nádvoří. Jako náhradní prostor pořadatelé zvolili multifunkční halu.

„Hlediště bude stejné, pro diváky žádný velký rozdíl nebude. Jen místo hvězdného nebe nad nimi bude střecha. To bude mít ten efekt, že nebude padat večerní chlad, nebudou tam křičet pávi a nebude tam při dešti zatékat. Na druhou stranu tam bude chybět čerstvý vánek,“ řekl Pikna.

Generální partner

Dostávejte informace
s předstihem:

© Smetanova Litomyšl 2023
Designed by: wwworks.cz