Začíná Festival Smetanova Litomyšl

Search
Close this search box.

TISK , Datum: 02.07.2020 , Zdroj: Mladá fronta DNES , Strana: 15 , Autor: (dp) , Vytištěno: 125 467 , Prodáno: 102 677 , Infotype: Nepojmenováno , Datum importu: 02.07.2020 08:02 , Rubrika: Kraj Pardubický , Země: Česko

LITOMYŠL Sázka na nejistotu se vyplatila pořadatelům národního festivalu Smetanova Litomyšl, který dnes začíná.

Zatímco jiné kulturní podniky své plány kvůli pandemii a četným omezením vzdaly, v Litomyšli vymysleli nový program s novými umělci a odměnou jim bylo nakonec zvýšení možné kapacity z 50 na 500 diváků. Právě tolik jich na zámeckém nádvoří uvidí dnešní Zahajovací koncert s názvem Pocta Smetanovi. Sledovat jej budou moci lidé od 20 hodin i v přímém přenosu v Klášterních zahradách a na programu ČT art.

Většinu programu přehlídky, která se bude konat od 2. do 12. července, tvoří komorní akce. Celkem se uskuteční 35 pořadů na deseti různých místech.

„Snažíme se to uchopit jako výhodu, koncerty se budou odehrávat v malých exkluzivních prostorách,“ uvedl ředitel festivalu Jan Pikna. Diváci se dostanou do míst, jakými jsou zámecké divadélko, kaple či zámecký sallet.

V Litomyšli se představí tenorista Pavel Černoch, který má recitál ve Smetanově domě už zítra, dále zde vystoupí například Adam Plachetka, Kateřina Kněžíková, Jiří Rajniš, Radek Baborák a Ivo Kahánek.

Region vydání: Mladá fronta DNES – pardubický kraj

Generální partner

Dostávejte informace
s předstihem:

© Smetanova Litomyšl 2023
Designed by: wwworks.cz