Zámek v Litomyšli otevírá 

Search
Close this search box.

TV, Datum: 06.04.2023, Zdroj: V1 TV, Zpráva: 5, Datum importu: 06.04.2023 20:35, Sledovanost pořadu: 23 614, Pořad: 18:00 Východočeské zprávy, AVE: 11 700,00 Kč, Země: Česko, GRP: 0,26

Tematické duplicity: Kultura a cestovní ruch, Ostatní, Tiskový odbor

Miloš SPÁČIL, moderátor

Sezóna hradů a zámků je na svém počátku, a i ten litomyšlský na začátku dubna otevřel své brány návštěvníkům. Kvůli opravám však v omezeném režimu.

Kuba KUBÍN, redaktor

Rekonstruovat se bude kompletně celá střecha a nejvyšší třetí patro, kde by měly vzniknout nové expozice. Opravě se nevyhne ani Panský dům.

Petr WEISS, kastelán, Zámek Litomyšl

Je to přes 600 000 000 Kč a to financování je ze dvou zdrojů. Jednak je to evropská dotace, tzv. IROP, Integrovaný regionální operační program. A ta druhá část je Národní kulturní dědictví, to jsou státní prostředky.

Kuba KUBÍN, redaktor

Návštěvníci se musí připravit na omezení. Hlavní vstup do arkádového nádvoří bude spojen koridorem s provizorní pokladnou. Francouzská zahrada a část anglického parku bude sloužit jako zázemí staveniště. Festival Smetanova Litomyšl je nucena část programu přesunout na zimní stadion.

Anna DOUBRAVOVÁ, mluvčí Litomyšl

Já si myslím, že kvalita festivalu nebude nijak zasažena a některé pořady koneckonců zůstávají i v prostorách, na které jsme zvyklí. Konkrétně v piaristickém chrámu a v prostorách zámecké jízdárny. Takže já si myslím, že ta kvalita bude zachována.

Kuba KUBÍN, redaktor

Rekonstrukce je rozdělena do dvou etap. Ty jsou naplánované až do roku 2027. Kuba Kubín, televize V1.

Generální partner

Dostávejte informace
s předstihem:

© Smetanova Litomyšl 2023
Designed by: wwworks.cz