Závěrečný koncert mohou sledovat i batůžkáři

Search
Close this search box.

27.2.2014    Právo    str. 12   Severovýchodní Čechy Zdeněk Seiner      

 

JAN PIKNA, ŘEDITEL SMETANOVY LITOMYŠLE, PRÁVU ŘEKL:

* Mezinárodní operní festival Smetanova Litomyšl se připravuje na svůj 56. ročník, zahájen bude 13. června. S jakými organizačními novinkami přicházejí letos pořadatelé?

 

            Chtěli bychom, aby si návštěvníci festivalu letos více užívali, aby se zdrželi v Litomyšli celý víkend. Nabízíme pokusně víkendové balíčky. Zájemci si budou moci koupit balíček na tři velké pořady víkendu s dvacetiprocentní slevou. Budou mít svá místa v hledišti, budou si moci objednat podle svého výběru večeři, stejně jako místo v restauraci i po koncertě.

 

* Nabízíte jim i program v době čekání mezi jednotlivými představeními v balíčku?

 

            Připravujeme ouvertury, lektorské úvody v zámecké jízdárně, kde se zájemci seznámí s dílem, na které mají vstupenky, seznámí se s autorem. Chceme rozehrát celé zámecké návrší. Připravujeme mimo program festivalu promenádní koncerty v zámeckém amfiteátru, chceme, aby se na zámku stále něco dělo, takže umístíme klavír na veřejném prostoru, aby si každý mohl zapreludovat, chceme pokračovat v nápadu prohlídek zákulisí festivalu.

 

* Údajně se chystá něco jako Last Night BBC, tedy kvalitní přenos obrazu a zvuku mimo vlastní dějiště festivalu při závěrečném galakoncertu.

 

            Ano, vrchol festivalu budou sledovat 6. července hosté ve večerních róbách, smokinzích s motýlky, ale zároveň v Zámeckých zahradách taky třeba batůžkáři. V přímém přenosu, s kvalitní reprodukcí zvuku, na obří obrazovce. V zahradách pak bude ještě po koncertu pokračovat představení Balet a sochy, to bude taková definitivní tečka za festivalem.

 

* Letošní ročník bude výjimečně bohatý, bude například odehráno rekordních sedm operních titulů, tři galakoncerty, celkem 34 špičkových hudebních večerů.

 

            Litomyšlští občané už mají kompletní program ve svých schránkách, abonentům jej rozešleme poštou, k dispozici bude všude u nás v informačních centrech, na webu Smetanovy Litomyšle.

 

* Celkem bude v prodeji 27 tisíc vstupenek, víc než vloni, ale stejně o ně bude tvrdý boj.

 

            Předprodej vstupenek začne jako vždy první březnovou středu, tedy letos 5. března, v 10 hodin. Ale pozor, víkendové balíčky bude možno zakoupit už od 1. března, ovšem jenom do 4. března. Pak, co se neprodá, jde do normálního prodeje. Balíčky možná letos lidé plně nevyužijí, ale věřím, že do budoucna to bude zajímavá věc.

 

* Vždycky se našli milovníci hudby, kteří kritizovali váš systém předprodeje. Upozorňovali i na to, že na vyprodaných představeních byla stejně volná místa.

 

            Předprodej bude letos poprvé přímo na našich vlastních webových stránkách Smetanovy Litomyšle, zároveň v infocentrech. Zavádíme systém takzvaných čekajících rezervací. Jak to funguje? Pořad je zdánlivě vyprodaný, ale spousta rezervací se během několika dnů nebo týdnů zase vrátí do prodeje. Pak ty lístky začneme automaticky nabízet čekatelům podle pořadí. Úspěšně to tak funguje například na festivalu v Salcburku.

 

Foto popis|

 

Regionální mutace| Právo – severovýchodní Čechy

Generální partner

Dostávejte informace
s předstihem:

© Smetanova Litomyšl 2023
Designed by: wwworks.cz