Židovská malířka Charlotte Salomon na Nové scéně a v Litomyšli

Search
Close this search box.

WEB , Datum: 16.06.2019 , Zdroj: klasikaplus.cz

Nová scéna Národního divadla a hned na to Národní festival Smetanova Litomyšl uvedou inscenaci o židovské malířce Charlotte Salomon. „Nabízí fascinující příběh mladé talentované židovské malířky Charlotte Salomon, která stejně jako nespočet dalších nepřežila koncentrační tábor v Osvětimi. Budoucím generacím však zanechala strhující dílo, jež vytvořila ve francouzském exilu – dramatizovanou autobiografii v téměř osmi stech obrazech.

Tvůrčí tým inscenace vedle Pamely Howard tvoří kanadský libretista a herec Alon Nashman a český skladatel Aleš Březina,“ tak mluví organizátoři o chystaném provedení komorního operního muzikálu pro sedm zpěváků a čtyři instrumentalisty, který nese název CHARLOTTE: Tříbarevná hra se zpěvy (CHARLOTTE: A Tri-Coloured Play with Music). Dílo bude k vidění 1. a 2. července od 20 hodin na Nové scéně Národního divadla. Scénografka a režisérka inscenace Pamela Howard je nositelkou Řádu britského impéria za služby divadlu a je jednou z předních osobností právě probíhajícího Pražského Quadriennale. Ve zpívaných rolích se objeví Ariana Chris, Andrew Cohen, Barbara Kaleigh Gorka, Pope Chris Lucas, David Ludwig, Tracy Michailidis a

Shaina Silver-Baird. Instrumentální soubor budou tvořit Peter Tiefenbach, Ben Promane, Michele Verheul a Kimberley Jeong. Představení CHARLOTTE: Tříbarevná hra se zpěvy vzniklo v produkci kanadského divadla Theaturtle a bude mít světovou premiéru 21. června v Tel Avivu na mezinárodním festivalu Jaffa Fest. Inscenace však byla poprvé prezentována v rámci workshopu v roce 2017 na nejvýznamnějším kanadském divadelním festivalu Luminato v Torontu a na festivalu Scenofest při World Stage Design v Taipei. Po pražském uvedení zamíří ještě 5. července na festival Smetanova Litomyšl. Dílo bude uváděné v Praze i Litomyšli v angličtině s českými titulky.

Generální partner

Dostávejte informace
s předstihem:

© Smetanova Litomyšl 2023
Designed by: wwworks.cz