Zkrácení program festivalu neošidí

Search
Close this search box.

26.2.2013 Právo str. 11 Východní Čechy – Královéhradecký kraj, Pardubický kraj Zdeněk Seiner

 

Letošní 55. ročník Mezinárodního operního festivalu Smetanova Litomyšl se bude konat od 12. do 30. června, tedy jen v 18 dnech místo obvyklých pětadvaceti. Podle dlouholetého dramaturga a programového ředitele festivalu Vojtěcha Stříteského rozhodně ale nebude program ošizen. „Například máme na programu osm operních titulů, to je mimořádný počet a nabídka východočeským posluchačům, tedy regionu, jedinému v Česku, kde není žádná stálá operní scéna," řekl Stříteský. V nabídce festivalu jsou celkem téměř tři desítky titulů.
„Předprodej začíná příští středu 6. března v 10 hodin. Bude přece jen o něco méně vstupenek, zájemci by si měli pospíšit, doporučuji on-line rezervace," varoval ředitel festivalu Jan Pikna. Ujistil návštěvníky festivalu, kteří se vloni nechali zaskočit stavebními pracemi na zámeckých nádvořích, že letos v červnu už budou všechny důležité práce ukončeny a festival bude mít důstojnější rámec.
„Chceme víc propojit festival se zámkem, proto jsme se rozhodli, že letos bude každá vstupenka na festivalové představení na zámeckém nádvoří zároveň vstupenkou na prohlídku zámku, platnou po celou sezónu," slíbil Milan Kadlec ze správy Národního památkového ústavu Sychrov.
„Smetanova Litomyšl je pro nás událostí mimořádného významu. Kraj ji podporuje částkou 1,5 miliónu korun," řekl Právu hejtman Pardubického kraje Martin Netolický (ČSSD). Stejnou částkou přispívá město Litomyšl, třetinu příjmů tvoří vstupenky, zbytek do 30 miliónů je na sponzorech a mecenáších.
„V posledních pěti letech festival získával finanční prostředky i z regionálních operačních programů Evropské unie. Díky tomu rostl kvalitou i počtem diváků. Trend bychom chtěli udržet navzdory letošnímu krácení. Příští rok 2014 bude rokem České hudby," podotkl Roman Línek (KDU-ČSL), předseda správní rady Smetanovy Litomyšle a náměstek pardubického hejtmana.

Regionální mutace| Právo – severovýchodní Čechy

Generální partner

Dostávejte informace
s předstihem:

© Smetanova Litomyšl 2023
Designed by: wwworks.cz