Zprávy

Search
Close this search box.

RÁDIO, Datum: 01.03.2023, Zdroj: ČRo Pardubice, Zpráva: 1, Datum importu: 01.03.2023 18:01, Poslechovost pořadu: 2 153, Pořad: 17:00 Zprávy, AVE: 1 970,00 Kč, Země: Česko, GRP: 0,02

Tematické duplicity: Kultura a cestovní ruch

MLUVČÍ

Na trati mezi Brandýsem a Ústím nad Orlicí začíná poslední část rozsáhlé modernizace výluky. Potrvají do konce června. Festival Smetanova Litomyšl spustil předprodej vstupenek. Sněmovna potvrdila stav legislativní nouze prosadila, to koalice a zítřek. Bude na východě Čech opět slunečný s teplotami do devíti stupňů. Jsou tu zprávy a Milena Potůčková, dobré. Na hlavním železničním koridoru začíná výluka mezi Brandýsem a Ústím nad Orlicí. Je to poslední část kompletní modernizace skoro desetikilometrového úseku za víc než tři miliardy korun. Většina stavebních prací je hotová. Aktuální výluka potrvá do 30. června hotové.

MLUVČÍ

Už je třeba i nové nádraží v Brandýse nad Orlicí a, to včetně podchodu a nového nástupiště, nové je také trakční vedení a zabezpečovací zařízení v. Poslední fázi výluky bude mimo provoz vždy jedna kolej na, které budou stavbaři speciálním strojem provádět sanaci železničního spodku i svršku. Od 1. července se pak na koridor vrátí všechny spoje na trase Praha Brno, které jsou stále odkloněné přes Vysočinu. Josef ženatý, Český rozhlas.

MLUVČÍ

Dopoledne začal předprodej vstupenek na národní festival Smetanova Litomyšl, šedesátý pátý ročník nabídne 35 pořadů, představení od 280 účinkujících i komorní tituly. Po roční odmlce se do programové nabídky také vrátily opery. Do prodeje tak míří 27 000 vstupenek, pokračuje organizátorka festivalu Eva Piknová.

MLUVČÍ

Loňská pocovidová zkušenost byla až děsivá, protože těch vstupenek předprodej se prodalo málo, ale teď já věřím, že se kultura vrací do velkých obrátek, že lidem chyběla a že navzdory tomu, že jsme museli opustit zámek, tak festivalové koncerty, představení budou zaplněné.

MLUVČÍ

Správa železnic počítá se stavbou nové zastávky v orli na Chrudimsku. Obec o její vybudování usiluje několik let. Náklady by se měly pohybovat kolem 14 000 000 Kč zastávku železnic na seznamu staveb plánovaných na letošní. Sněmovna potvrdila stav legislativní nouze. Návrh zařadit hlasování pevně na dnešní odpoledne prosadili přes protesty opozice koaliční poslanci. Opozice to považuje za omezování svých práv. Vláda chce zrychleně právě ve stavu legislativní nouze schválit jednorázové snížení červnové valorizace penzí kvůli úsporám a, zhruba o 1000, 1 000 Kč oproti tomu s, čím počítá teď platný zákon. Pokud návrh projde, měli by senioři dostat přidáno k průměrnému starobnímu důchodu 760 Kč opozice chce se obrátit na Ústavní soud. Pardubické hokejisty B týmu čeká poslední zápas v této sezóně první ligy, Východočeši nastoupí v padesátém druhém kole od 18 hodin na hřišti Šumperku.

MLUVČÍ

Půjde o souboj dvou nejhorších týmů soutěže. Šumperk je i přes minulou výhru nad podobou poslední a sestoupí z první ligy. Východočeši jsou na třináctém místě s pětibodovým náskokem právě na dnešního soupeře a nemají šanci dostat se do předkola play off. Sezóna pro ně tak skončí. Utkání začíná na v šumperském ledě v 18 hodin z. Pardubic Ota Gutwirth, Český rozhlas.

Generální partner

Dostávejte informace
s předstihem:

© Smetanova Litomyšl 2023
Designed by: wwworks.cz