ZUŠ open 2019

Search
Close this search box.

WEB, Datum: 25.05.2019, Zdroj: prazsky.denik.cz, Návštěvnost: 210 307

Na 420 základních uměleckých škol spojilo své síly na letošním celostátním happeningu ZUŠ Open, který se uskuteční již 31. května – 1. června.

Malí umělci opět vnesou hudbu, tanec, divadlo či výtvarné umění do veřejného prostoru. Uměním ožijí náměstí, parky i ulice, zámky či kostely, ale i třeba vlaková nebo autobusová nádraží či kavárny a nákupní centra. Děti zamíří na řadě míst i do domovů důchodců či mateřských a základních škol. ZUŠ Open je co do počtu účinkujících největší kulturní událostí v České republice. Na akci kromě škol spolupracuje řada kulturních institucí jako Pražské jaro či Smetanova Litomyšl. Do jednotlivých akcí ZUŠ Open se zapojí i celá řada profesionálních umělců včetně symfonických orchestrů. „Nesmírně nás těší, že školy přicházejí s obrovským nasazením a vzájemnou inspirací. Každým rokem celý program projde velkým kvalitativním posunem a právě i z tohoto důvodu jsme se letos rozhodli termín rozšířit o jeden den,“ říká za vedení projektu Irena Pohl Houkalová.

Kde se v Praze můžete na ZUŠ open podívat?

Praha 1

MenART pro ZUŠ OPEN 2019 – na fascinující cestě umění

31. 5. / 18:00 / Anežský klášter, Milosrdných 14, Praha 1

Pod křídly Pražského jara se v programu netradičního koncertu představí první absolventi stipendijního programu MenART. Průvodci na fascinující cestě uměním jim byli v oblasti hudby Tomáš Netopil, Ivo Kahánek, Kateřina Kněžíková, Beata Hlavenková, Terezie Kovalová a Lenka Nová a v oblasti výtvarného umění Petr Nikl, Maxim Velčovský a Milan Cais. Více o MenART na www.menart.cz.

Koncert souborů

Pořádá: SZUŠ – Škola pro radost

31. 5. / 18:00-19:30 / České muzeum hudby, Karmelitská 2

Na koncertu zahrají všechny školní soubory: akordeonový, flétnový, houslový, klávesový a kytarový (pod názvem Kytarový gang). Vystoupí též vybraní sólisté.

Koncert k uctění památky Jana Hanuše

Pořádá: ZUŠ Jana Hanuše

31. 5. / 18:30-20:00 / Malostranské nám. 37

V Sále Emy Destinnové Kaiserštejnského paláce zazní skladby Jana Hanuše.

ZUŠ Open 2019 ve Valdštejnské zahradě Senátu parlamentu ČR

1. 6. / 10:30-21:00 / Letenská 4

Pod záštitou Senátu Parlamentu ČR se bude celý den odehrávat bohatý kulturní program škol ve Valdštejnské zahradě v režii základních uměleckých škol z celé ČR, který vyvrcholí večerním koncertem k oslavě 30 let činnosti ZUŠek v demokratickém státu za účasti patronky projektu režisérky Alice Nellis a dalších významných hostů. Návštěvníci se mohou těšit na hudební a taneční vystoupení 850 dětí, výstavu výtvarných děl, dílničky a workshopy.

Společný koncert ZUŠ Mšeno a ZUŠ Štětí

Pořádají: ZUŠ Mšeno a ZUŠ Štětí

1. 6. / 18:00-20:00 / České muzeum hudby, Karmelitská 2

V podání ZUŠ Štětí zazní například propracovaný souborový výkon třídy bicích nástrojů a v podání ZUŠ Mšeno všech sedm Písniček na jednu stránku Bohuslava Martinů

Dante

Pořádá: ZUŠ Blatiny

1. 6. / 19:00 / Divadlo na Prádle, Besední 3

Tanečně-divadelní představení na motivy Božské komedie.

Generální partner

Dostávejte informace
s předstihem:

© Smetanova Litomyšl 2023
Designed by: wwworks.cz