10 elektrifikovaných vozů pro Smetanovu Litomyšl 

Search
Close this search box.

WEB, Datum: 16.06.2023, Zdroj: motor-max.cz, Autor: redakce Motor-max, Datum importu: 16.06.2023 07:23, RU/měsíc: 3 184, RU/den: 198, AVE: 500,00 Kč, Země: Česko, GRP: 0,00

Tematické duplicity: Kultura a cestovní ruch, Ostatní, Smetanova Litomyšl

Mobilitu umělců a hostů festivalu Smetanova Litomyšl zajistí 10 elektrifikovaných vozů Škoda

Vozy Enyaq s čistě elektrickým pohonem a modely Superb iV budou dopravovat umělce a význačné hosty. 65. ročník jednoho z nejstarších hudebních festivalů v České republice se koná od 15. června do 2. července 2023. Škoda Auto je oficiálním partnerem festivalu Smetanova Litomyšl již 27 let. Podpora kulturních akcí a ochrana kulturního dědictví je součástí společenské odpovědnosti automobilky Škoda Auto.

Škoda Auto letos opět poskytla organizátorům festivalu Smetanova Litomyšl flotilu 10 vozů pro přepravu umělců a důležitých hostů. Jedná se o modely Škoda Enyaq a Škoda Superb iV s elektrifikovaným pohonem, jejichž tichý a lokálně bezemisní provoz se výborně hodí pro využití ve slavnostní atmosféře, která Litomyšl během tradičního festivalu provází. Škoda Auto je oficiálním partnerem tohoto významného svátku vážné hudby od roku 1996.

Letošní ročník festivalu probíhá netradičně mimo nádvoří litomyšlského zámku. Kvůli rekonstrukci památky vybudovali organizátoři hlavní koncertní síň uvnitř haly místního stadionu. Jeho konstrukci tvoří vzdušný dřevěný strop a stěny budovy obklopuje průsvitný materiál, z vnitřní strany obložený tlumicím materiálem. Akustika prostoru tak je adekvátně decentní a vyhoví i klasické hudbě. Další vystoupení se jako obvykle odehrají v kostelech, jízdárně či ve Smetanově domě.

V bohatém programu se mohou návštěvníci těšit nejen na české operní pěvce Pavla Černocha nebo Adama Plachetku, ale i slavné zahraniční sólisty. Připravena je nová inscenace Smetanovy Prodané nevěsty či Verdiho Otella.

K festivalu patří i vedlejší scéna Festivalové zahrady s volným přístupem pro veřejnost. Hlavními lákadly doprovodného programu jsou Jan Cina s Malým princem, Laco Déczi či Bert & Friends a z nehudebních produkcí taneční skupina Dekkadancers.

Festival Smetanova Litomyšl je druhou nejstarší hudební přehlídkou v České republice, zároveň se jedná o jeden z největších festivalů klasické hudby u nás. Hlavní programovou náplní jsou operní inscenace, nechybí ale také galakoncerty, oratoria, kantáty a písňové večery.

Škoda Auto je partnerem festivalu Smetanova Litomyšl od roku 1996. Podpora a rozvoj kultury je jednou z dlouhodobých součástí společenské odpovědnosti mladoboleslavské automobilky. Škoda Auto rovněž spolupracuje s Českou filharmonií, pražským Národním divadlem nebo Národním technickým muzeem či mezinárodní přehlídkou filmů pro děti a mládež Zlín Film Festival.

Generální partner

Dostávejte informace
s předstihem:

© Smetanova Litomyšl 2023
Designed by: wwworks.cz