Anketa: Jaký máte za poslední rok zážitek, na který nezapomenete?

Search
Close this search box.

15.9.2012 Mladá fronta DNES str. 2 Kraj Pardubický

 

 
Hana Štěpánová TOP 09 a Starostové

» Šla jsem na dožínky v kroji

Trstěnické dožínky. Dříve jsem tam jen autem vozila mamku a tetu, jsou tam dechovky a já zrovna vyznavač dechovek nejsem. Tentokrát jsem se zúčastnila v litomyšlském kroji, dělala jsem si tak trochu volební kampaň, a přišlo mi úžasné, jak ti lidé jsou nadšení, jak drží spolu. Měla jsem strach, jak na mne budou reagovat, ale byli přívětiví.

Harald Čadílek ODS

» Smetanova Litomyšl. Opět

Pro mne je každý rok suverénní jedničkou návštěva několika koncertů Smetanovy Litomyšle, jakýkoliv jiný kulturní zážitek to nepřekoná. Letos se mi nejvíc líbil průřez slavnými operními áriemi s vynikajícím obsazením. Bylo to trochu komplikovanější kvůli rekonstrukci zámeckého návrší, ale příští rok už to bude určitě v pořádku.

Zuzka Bebarová-Rujbrová KSČM

» Skvělá Pytlácká noc

Letos už podruhé jsem byla v Chornicích na mysliveckém dnu a Pytlácké noci, které pořádá myslivecké sdružení Jezevec. Přijelo několik tisíc návštěvníků, jsou tam atrakce pro děti a dospělé. Sdružení si tím vydělává na krmení pro zvěř a na honitbu, přijíždějí zpěváci, fotbalisté, všeho je dost, včetně dobrého jídla. Samozřejmě ze zvěřiny.

Stanislav Vodička Strana soukromníků ČR

» Malá kopaná ve Svitavách

Qanto cup, turnaj v malé kopané, který pořádáme každý rok, poslední víkend v červnu ve Svitavách. Letos se na něj sjelo 168 týmů z toho 42 ze Slovenska, je to obrovská sportovně kulturní akce. Baví mne to a už se těším na další ročník.

Radko Martínek ČSSD

» Hudba a přírodní drama

Letos to byla premiéra opery Královna víl na zámku v Nových Hradech. Zažil jsem tam fantastické představení. Mělo se odehrávat v přírodě, ale strašně lilo, dvě hodiny před začátkem ještě nešel proud, pak sice jít začal, ale minutu po zahájení představení udeřil hrom a elektřina zase spadla. Začalo se hrát při svíčkách. Byl to skvělý zážitek, včetně přírodního dramatu venku.

Vojtěch Stříteský KDU-ČSL s podporou SNK ED a Nestraníků

» Bylo nás 1200

1. července, Smetanova Litomyšl. Bylo nás tisíc dvě stě na 2. zámeckém nádvoří a poslouchali jsme koncert České sinfonietty. Byl to výkvět muzikantů, kteří odehráli fantastický koncert. Zažil jsem a slyšel toho při koncertech hodně, ale málokdy se stane, že vnitřně slzíte. Těch lidí, kteří měli oči plné slz a museli dávat pozor na schody, aby neupadli, bylo víc.

Foto popis|

Regionální mutace| Mladá fronta DNES – pardubický kraj

Generální partner

Dostávejte informace
s předstihem:

© Smetanova Litomyšl 2023
Designed by: wwworks.cz