Prožijte Belle Époque v nejzářivějším lesku

Search
Close this search box.

Vyšperkujte si své zážitky v letní Smetanově Litomyšli, máme pro vás tip na celý blyštivý festivalový pobyt!

neděle

18. června 2023

Což tak se do Litomyšle vypravit první festivalovou neděli 18. června, kdy už Litomyšl tepe v pravidelném, zaběhnutém rytmu.

Po příjezdu a ubytování se vypravit na krátkou obhlídku, třeba zamířit po třetí hodině do Festivalových zahrad, pokochat se městským panoramatem, potěšit se osvěžujícím nápojem či se nechat svést něčím neodolatelně voňavým ze zahradního grilu… Nebo jen tak sedět na trávě a poslouchat Big Band Konzervatoře Jaroslava Ježka. V 17 hodin začíná na Smetanově náměstí v Galerii Miroslava Kubíka vernisáž výstavy Jiřího Georga Dokoupila, jednoho z nejvšestrannějších současných světových malířů, na přesun vám stačí deset minut ležérní chůze.

Čas na večeři a odpočinek, a přichází šperk z nejblyštivějších, jak v programu vašeho dne, tak v celém programu 65. ročníku Smetanovy Litomyšle. Velkolepý koncert Písně z Gurre ve Festivalové hale s 280 účinkujícími ze sedmi zemí ve vás bude doznívat opravdu dlouho, po skončení koncertu v deset hodin je tak ideální zajít si před spaním ještě někam na skleničku.

pondělí

19. června 2023

Krásné pondělní ráno přejeme! Dnes není důvod nikam pospíchat, vychutnejte si luxus pomalého tempa v malebném městě. Vyražte třeba potkávat výtvarné umění ve veřejném prostoru v projektu Plán B, v němž letos vystavují Daniela Baráčková, Nikola Brabcová a Karin Šrubařová, Michal Cimala, Jakub Jahn, Stano Masár, Tomáš Moravec, Natalie Perkof, Pavla Sceranková a Dušan Zahoranský, a Jan Svoboda. Zamiřte do galerií jen pár kroků od svého ubytování – nahlédněte do streetgallery Pakosta, pokochejte se dílem uměleckého skláře Jiřího Pačinky v A Galerii, obdivujte renesanční měšťanský dům U Rytířů, v němž právě vystavuje Josef Duchan, nebo se třeba zajděte setkat s nadpřirozenem do Portmonea – Muzea Josefa Váchala.

Koncentrace výstav je v Litomyšli právě tak intenzivní jako koncentrace sympatických hospůdek a kaváren, kterými je jistě radno se po procházce nechat zlákat.

V 18 hodin snad už ucho po včerejším mocném zážitku přece jen trochu hladoví? Ve Festivalových zahradách se chystá koncert Cellového ansámblu sv. Cecílie.

úterý

20. června 2023

Další milé ráno, krátká procházka na snídani do nedalekého hotelu může přinést nečekané zážitky. Z pražského Národního divadla už jsou všichni v Litomyšli a možná tak posnídáte s hvězdami večerního galakoncertu. A třeba se potkáte později při korzování Smetanovým náměstím, o blízká setkání v Litomyšli není nouze!

Chcete-li si před galakoncertem sestaveným z nejznámějších árií, duet, ansámblů a sborů ze slavných oper italských mistrů dopřát malý hudební předkrm, v 16 hodin koncertuje ve Festivalových zahradách Apart Quartet se svými jazzovými standardy, aby jej v 18 hodin vystřídal ostřílený jazzman Laco Deczi.

To už je ale pomalu čas „hodit se do gala“ a zamířit opět do Festivalové haly. Árie O mio babbino caro nebo finále opery Turandot vás jistě bude provázet ještě ve středu na cestě domů.

Našli jsme pro vás vstupenky i ubytování!

ke vstupenkám tudy:
ubytování přímo v historickém centru Litomyšle:
  • V okamžiku zveřejnění tohoto článku je v termínu 18. – 21. 6. volný například okouzlující Penzion Paseka přímo v historickém centru s recepcí a snídaní v nedalekém hotelu Aplaus!
Generální partner

Dostávejte informace
s předstihem:

© Smetanova Litomyšl 2023
Designed by: wwworks.cz