Co děti a festival?

Search
Close this search box.

S dětmi na koncerty

pořady pro děti určené

Pořadatelé festivalu dlouhodobě myslí na mladé návštěvníky a vždycky je v programu připravený nejméně jeden speciální pořad pro malé děti (první stupeň základní školy) a několik pořadů vhodných i pro větší školáky a studenty. U těchto pořadů je mladým divákům poskytována sleva, vlastní vstupenku a místo však musí mít i každé sebemenší dítě. Žádný festivalový pořad rozhodně není vhodný pro kojence a batolata.

návštěva ostatních pořadů

Při volbě pořadu by měli rodiče dobře zvážit, zda odpovídá věku a naturelu jejich dítěte. Že jsou některé děti vnímavější pro hudbu a děj na jevišti a jiné zase neudrží pozornost a nevydrží bez pohybu, není měřítkem ani chytrosti ani kvality vychování. Všechno má svůj čas a snaha přivést dítě k umění návštěvou festivalového pořadu může jeho vztah k hudbě naopak nadlouho pokazit. Navíc u pořadu, který dětskému publiku primárně určený není, zkazí zážitek ostatním návštěvníkům i každé drobné vyrušení unaveným dítětem. Na takové pořady není poskytována dětská sleva a pořadatelé nedoporučují přístup dětem do deseti let.

I na toto se vztahuje ustanovení pořadatelských podmínek a návštěvník, který narušuje program hlasitými projevy či svým chováním může být pořadateli vykázán z hlediště bez nároku na vrácení vstupného. 

Cesta ke klasice

Festivalové zahrady

Ideální variantou k návštěvě časově a mnohdy i posluchačsky náročných festivalových pořadů je pro děti návštěva Festivalových zahrad, kde probíhá souběžný program v neformálním prostředí, o víkendech doplněný pohádkami a hrami.

Klasika na zkoušku

Pro dospělé s dětmi od 6 let a studenty do 26 let, kteří si ještě nejsou jisti svým vztahem ke klasické hudbě, nabízíme zlevněné vstupenky na stání na druhé arkádě zámeckého nádvoří (v roce 2024 na původní tribuně Festivalové haly). Pořad si zde můžete vychutnat celý nebo jen jeho část. Další informace najdete zde.

Hlídání dětí

Variantou, jak se zúčastnit pořadu a přitom neotrávit své dítě nepochopitelně nudnou hudbou, je možnost si je zatím nechat pohlídat přímo v areálu zámku. Jistě je to jen pro ty statečnější, ale Rodinné centrum Litomyšl nabízí, že se o vaše ratolesti postará profesionálně, kvalifikovanými, spolehlivými a mimořádně laskavými „tetami“. 

Miniškolka nabízí:
  • celodenní hlídání
  • časovou flexibilitu a vstřícné jednání
  • kvalifikovaný personál s každodenní praxí hlídání dětí
  • plnohodnotnou stravu po celý den s důrazem na dodržení pitného režimu
  • odpočinkový režim přizpůsobený každému dítěti podle jeho zvyklostí a přání rodičů.

Pro objednání a více informací se můžete obrátit na:

Miniškolka

služba hlídání dětí
773 697 873
hlidani.deti@smetanovalitomysl.cz

Festivalové centrum

informace návštěvníkům
+420 461 616 070
info@smetanovalitomysl.cz

Generální partner

Dostávejte informace
s předstihem:

© Smetanova Litomyšl 2023
Designed by: wwworks.cz