Diplomaté dnes přijíždějí do Litomyšle, s manželkami si vyjdou v noci do zahrad

Search
Close this search box.

13.6.2008 Svitavský deník str. 2 Svitavsko
IVETA NÁDVORNÍKOVÁ

Litomyšl/ Dnes navštíví město čtyřicet velvyslanců ze zemí celého světa, které mají v České republice konzuláty. Do Litomyšle dorazí s manželkami a nepůjde o ryze pracovní pobyt, ale spíše společenskou událost roku.
Mezi velvyslanci nebude chybět zástupce Vatikánu, Kuvajtu, Mongolska, Filipín nebo Venezuely. "Nepřijedou v oblecích a autech s vlaječkami. Do Litomyšle dorazí v autobusech a v turistickém oblečení. Je to mimořádná událost, která se blíží svým významem setkání sedmi prezidentů v roce 1994," uvedl Jan Pikna, ředitel festivalu Smetanova Litomyšl. Diplomaté přespí v hotelu Zlatá hvězda a v sobotu se vydají do Pardubic na dostihy.
Pro velvyslance je připraven minikoncert v zámeckém divadélku, prohlídka zámecké expozice včetně ochutnávky vína Chateau Litomyšl, které zraje v zámeckém sklepení. Navíc zažijí večerní procházku Klášterními zahradami. "Chtějí zažít atmosféru festivalu, ale ten v době jejich návštěvy ještě nebude. Uvidí jedině zastřešení nádvoří. Hlavním bodem programu bude však vernisáž velké výstavy Josefa Váchala "Mezi Bohem a Ďáblem" v zámeckém pivovaru," dodává Jan Pikna.
Pracovní cestu velvyslanců organizuje ministerstvo zahraničních věcí ve spolupráci se společností Smetanova Litomyšl, městem a Pardubickým krajem. Politici navštíví během své cesty také Kutnou Horu.

Region| Východní Čechy

Generální partner

Dostávejte informace
s předstihem:

© Smetanova Litomyšl 2023
Designed by: wwworks.cz