Dobré ráno 

Search
Close this search box.

TV, Datum: 16.06.2023, Zdroj: ČT 2, Zpráva: 1, Datum importu: 16.06.2023 08:55, Sledovanost pořadu: 47 143, Pořad: 08:00 Dobré ráno, AVE: 22 829 796,00 Kč, Země: Česko, GRP: 0,52

Tematické duplicity: Kultura a cestovní ruch, Ostatní

MLUVČÍ

Už jsou to dnešní poslední zprávy, ještě jednou dobré ráno. Policistů a hasičů se nedotkne snížení platových tarifů, slíbil to ministr vnitra Vít Rakušan, podle něj se zároveň nechystá ani jejich propouštění nebo rušení míst. S poklesem financí ve státní sféře o 2 % počítá vládní úsporný balíček. Zatím ale není jasné, jakých institucí se snížení dotkne. První návrh státního rozpočtu na příští rok pak počítá s tím, že by mohly Sumy na platy ve veřejném sektoru klesnout tarifech o 5 %. Prezident Petr Pavel by mohl nového ministra zemědělství jmenovat 29. června, o dalším postupu s ním jednal premiér Petr Fiala. Včera předseda vlády řekl, že Pavel se chce s Markem Výborným nejdříve setkat, návrh předsedy vlády ale bude respektovat. Výborný by měl v čele rezortu nahradit Zdeňka Nekulu, který svoji rezignaci oznámil ve středu.

Vystoupením České filharmonie s dirigentem Tomášem Netopilem začal hudební festival Smetanova Litomyšl, úvodní koncert v hledišti sledoval i prezident Petr Pavel s manželkou. Festival nabídne do 2. července. Téměř 40 vystoupení v rámci hlavního programu, doplní ho doprovodné akce ve festivalových zahradách nebo projekt Smetanova výtvarná Litomyšl.

Po devítidenní hospitalizaci opustí nemocnici. Papež František. Minulou středu podstoupil úspěšnou operaci břišní kýly, ze které se podle lékařů dobře zotavil. Pro šestaosmdesátiletého Františka to byl druhý pobyt v římské nemocnici za tři měsíce. V březnu se tas tam léčil se zánětem průdušek. Jakub Ingebridsen překonal na diamantové lize v osu evropský rekord v běhu na 1500 m. Necelý týden po nejlepším světovém čase na dvě míle vylepšil na tradiční patnáctistovce o 0,37 vlastní výkon z olympijských her v Tokiu. Tolik dnešní poslední zprávy, ale dobré ráno pokračuje, hezký den.

Generální partner

Dostávejte informace
s předstihem:

© Smetanova Litomyšl 2023
Designed by: wwworks.cz