Festivalové zahrady v Litomyšli přinesly pořádnou porci tance hudby i tance 

Search
Close this search box.

WEB, Datum: 18.06.2023, Zdroj: pardubicky.denik.c +3, Autor: Iveta Nádvorníková, Datum importu: 18.06.2023 18:18, RU/měsíc: 57 518, RU/den: 7 776, Rubrika: Zprávy, AVE: 5 990,00 Kč, Země: Česko, GRP: 0,09, Návštěvy za měsíc: 12 600 000

Tematické duplicity: Kultura a cestovní ruch, Ostatní

Obsahové duplicity: 18.06.2023 17:43 – chrudimsky.denik.cz, svitavsky.denik.cz, orlicky.denik.cz

/FOTO/ Festivalové zahrady Smetanovy Litomyšle mají za sebou první víkend. Byl nabitý hudbou, tancem, poezií i tvořením.

V sobotu si návštěvníci Klášterních zahrad v Litomyšli užili vystoupení pražského Tanečního studia Light. Mladí vystupující diváky tancem i hudebně zavedli na cestu mezi řádky Listiny základních práv a svobod vyhlášené jako součást ústavního pořádku České republiky. S uskupením Bardolino Music se lidé na trávníkovém pódiu hudebně dostali do všech koutů světa. Gospelový sbor Maranatha Gospel Choir energicky roztancoval a roztleskal celé Festivalové zahrady.

Verše prvního z prokletých básníků, Charlese Baudelaira, namíchané s verši jeho českého překladatele Vladimíra Holana, přečetl v rámci Smetanovy poetické Litomyšle přední český saxofonista Michal Žáček. Závěr soboty patřil Gabriele Vermelho, která zahrála při romantickém stmívání nad hladinou jezírka se sochami Olbrama Zoubka.

I neděle byla v zahradách na umění bohatá. Představili se žáci ze Základní umělecké školy Vysoké Mýto, zuška Bystré dovezla originální šachové tanečně-výtvarné vystoupení.

Zábavné umělecké úkoly a hry čekaly na zájemce na Uměleckém hřišti u Augustovy tiskárny.

Generální partner

Dostávejte informace
s předstihem:

© Smetanova Litomyšl 2023
Designed by: wwworks.cz