Hollywoodské hudební hvězdy zamíří na Smetanovu Litomyšl

Search
Close this search box.

10.4.2015    5plus2    str. 23   Svitavsko a Orlickoústecko (lík)    

LITOMYŠL Českou premiéru své vokální symfonie The Passion of the Christ Symphony přiletí do Litomyšle dirigovat John C. Debney, jeden z nejúspěšnějších hollywoodských autorů filmové hudby.

 

           „John C. Debney zkomponoval hudbu k více než stovce filmů a televizních seriálů nejrůznějších žánrů: od dětských přes dobrodružné, akční a komedie až po rozsáhlé epické. Jeho melodie tak znají diváci jak z animovaného Médi Bédi, tak z akčního trháku Iron Man 2 nebo z thrilleru Na křídlech vážky,“ sdělila Barbora Krejčí z oddělení propagace litomyšlského festivalu.

            Základem nové vokální symfonie je hudba k filmu Mela Gibsona Umučení Krista, za kterou John C. Debney získal před deseti lety nominaci na Oscara.

            „Pro její úspěšnost autor téma zpracoval do samostatného díla, které mělo světovou premiéru ve Vatikánu a nyní je uslyší také návštěvníci festivalu Smetanova Litomyšl, a to v neděli 21. června,“ dodala Krejčí.

Spolu s ním vystoupí i další protagonisté filmu – hráč na etnické dechové nástroje Pedro Eustache a zpěvačka Lisbeth Scottová, hollywoodská star, která nazpívala vokály například k filmům Mnichov, Království nebeské, Avatar, Transformers či k sérii o Shrekovi.

 

Foto popis| Kdo viděl film Umučení Krista herce a režiséra Mela Gibsona, možná nikdy nezapomene na krutost římských vojáků. Záběry mučení a celé vyznění filmu ještě umocňovala hudba Johna C. Debneyho (vpravo).

Foto autor| FOTO ARCHIV

 

Regionální mutace| 5plus2 – Svitavsko

Generální partner

Dostávejte informace
s předstihem:

© Smetanova Litomyšl 2023
Designed by: wwworks.cz