Smetanova Litomyšl

Jak sehnat vstupenky na vyprodaný pořad?

Ne vždy je vyprodáno „beznadějně“

O vstupenky na Smetanovu Litomyšl bývá velký zájem a kapacita hlediště často nestačí poptávce. Nicméně některé pořady se jeví vyprodány už krátce po zahájení předprodeje, ve skutečnosti tomu tak ale vždy není. Množství uskutečněných rezervací bývá zdvojených, v internetové prodejně se pokoušejí vstupenky získat třeba všichni členové rodiny a následně úspěšně rezervované nevyužijí. Nevyzvednuté rezervace se postupně vracejí zpět do prodeje. Někdy se také podaří rozšířit kapacitu hlediště a do prodeje se uvolňují i nevyužité blokace pro sponzory a čestné hosty.

Jaké jsou možnosti?

hlídací pes

Uvolnění vstupenek na vybraný pořad vám může pohlídat takzvaný „Hlídací pes“. Nastavením Hlídacího psa v internetové prodejně zařadíte svůj požadavek do pořadníku. V případě uvolnění žádaných vstupenek je prvnímu čekateli v pořadí vystavena automatická rezervace s platností 48 hodin, o níž je informován e-mailem. Nezakoupí-li v této lhůtě vstupenky, jsou automaticky nabídnuty dalšímu čekateli.

burza vstupenek

Zakoupené vstupenky nelze vrátit, proto se s nimi čile obchoduje v Burze vstupenek na facebookové skupině Smetanovy Litomyšle. Pozor ovšem na kopie vstupenek, vždy je potřeba věnovat zvýšenou pozornost ověření, že se jedná o originál vstupenky buď na univerzálním předtisku společnosti Ticketportal, nebo na každoročně obměňovaném předtisku aktuálního ročníku Smetanovy Litomyšle. V žádném případě nelze doporučit nákup doma vytištěné vstupenky HOMEticket, která nese jedinečný čárový kód, ale je možno ji vytisknout v neomezeném počtu kopií. Není v silách pořadatele určit, kdo je právoplatným majitelem vstupenky, a tak vstup na pořad umožní jen tomu, kdo se vstupenkou s platným čárovým kódem projde kontrolou jako první!

komisní prodej

Poslední nadějí pro návštěvu vybraného pořadu je přijít před jeho začátkem na místo konání. Šedesát minut před začátkem se totiž uvolňují do prodeje poslední nevyzvednuté rezervace a jsou k dispozici ve „večerní pokladně“. Navíc zde – buď přímo osobně nebo v komisi přes pokladnu – nabízí téměř vždy vstupenky lidé, kteří se pořadu z nejrůznějších důvodů nemohou zúčastnit. V případě neúspěchu pak může být náhradním programem návštěva Festivalových zahrad. Všechno zlé je k něčemu dobré a večer ještě zdaleka nemusí být zkažený!

Markéta Kutová

festivalové centrum
461 612 575
info@smetanovalitomysl.cz