O lístky na Smetanku bude opět velký boj

Search
Close this search box.

24.2.2016    Hradecký deník    str. 7   Kultura Východní Čechy TOMÁŠ DVOŘÁK      

Litomyšl – „Léto je sice daleko, ale kdo si chce vybrat dobrou dovolenou, má nejvyšší čas. Podobně je to i s festivalem Smetanova Litomyšl,“ uvedl jeho ředitel Jan Pikna. „Kdo chce dobrá místa a atraktivní pořady, měl by se začít zajímat o program již nyní,“ poznamenal ředitel prestižního hudebního festivalu, který se bude konat od 9. června do 3. července.

 

            Na programu letošního 58. ročníku bude 35 pořadů, z toho 11 operních.

 

Předprodej lístků začíná 2. března

 

Připraveno je téměř třicet tisíc vstupenek, které se začnou prodávat symbolicky v den narození hudebního skladatele Bedřicha Smetany,tedy ve středu 2. března.

            „Předprodej vstupenek bude zahájen 2. března, ale cenově zvýhodněné balíčky, které zahrnují vždy tři velké pořady jednoho víkendu, se budou prodávat už od dnešního dne,“ prohlásil Jan Pikna.

            „K dispozici bude 100 víkendových balíčků, které se v předchozích letech velmi rychle vyprodaly. Předpokládáme, že podobná situace nastane i letos,“ dodal ředitel festivalu Smetanova Litomyšl.

            „Tyto zvýhodněné víkendové balíčky mají velmi pozitivní vliv i na turistický ruch v regionu. Tito lidé přijíždějí do Litomyšle na celý víkend, navštěvují nejen naše akce,ale i památky v okolí a utrácejí tu své peníze,“ řekl Jan Pikna.

„Proto jim umožňujeme přednostní nákup vstupenek, aby se mohli účastnit všech akcí, které náš festival nabízí,“ doplnil ředitel prestižního hudebního festivalu.

 

Na každého se asi bohužel nedostane

 

„Na začátku to určitě bude velká soutěž o vstupenky, možná trochu i loterie. Jsme si vědomi toho, že se nedostane úplně na každého a že ne všem se podaří dostat na akce, které by si přáli navštívit. Na druhou stranu je třeba zdůraznit, že letošní program je opravdu hodně zajímavý. Navíc kouzelné prostředí, v němž se Smetanova Litomyšl odehrává, umocní každý pořad,“ vyjádřil se Jan Pikna.

            „Do prodeje samozřejmě nedáváme plnou kapacitu hlediště. Část vstupenek rezervujeme pro naše čestné hosty a sponzory, kteří se významně podílejí na financování festivalu. Přednostní nákup lístků umožňujeme členům Klubu přátel a mecenášů Smetanovy Litomyšle. V současné době jich máme už 65, od nichž jsme získali 1,2 milionu korun. Většinou nejde o podnikatele, kteří by nás chtěli podporovat kvůli daňovým úlevám, ale o lidi, co mají náš festival rádi. Tento klub jsme založili ve chvíli, kdy na nás dopadla ekonomická krize a měli jsme problémy naplnit rozpočet Smetanovy Litomyšle. Těší nás, že má náš mecenášský klub tolik členů. Jednou z mála možností, jak jim poděkovat, je umožnit jim přednostní objednání vstupenek, aby mohli navštívit pořady, které je nejvíc oslovily,“ uzavřel.

 

Foto popis|

Region| Východní Čechy

Publikováno| Hradecký deník; Kultura Východní Čechy; 07

Publikováno| Krkonošský deník; Kultura Východní Čechy; 07

Publikováno| Chrudimský deník; Kultura Východní Čechy; 07

Publikováno| Jičínský deník; Kultura Východní Čechy; 07

Publikováno| Náchodský deník; Kultura Východní Čechy; 07

Publikováno| Svitavský deník; Kultura Východní Čechy; 07

Publikováno| Orlický deník; Kultura Východní Čechy; 07

Publikováno| Rychnovský deník; Kultura Východní Čechy; 07

Publikováno| Pardubický deník; Kultura Východní Čechy; 07

Generální partner

Dostávejte informace
s předstihem:

© Smetanova Litomyšl 2023
Designed by: wwworks.cz