Odpolední vysílání 

Search
Close this search box.

RÁDIO, Datum: 16.06.2023, Zdroj: ČRo Pardubice, Zpráva: 1, Datum importu: 16.06.2023 14:05, Poslechovost pořadu: 6 896, Pořad: 13:00 Odpolední vysílání, AVE: 1 830,00 Kč, Země: Česko, GRP: 0,08

Tematické duplicity: Kultura a cestovní ruch, Ostatní

MLUVČÍ

Městský kemp, primátor v Litomyšli už je na léto skoro celý obsazený, turisty láká hlavně ubytování v chatkách, které se začaly rezervovat už před začátkem letošního roku. Víc k tomu manažerka kempu Lenka Vyskočilová.

MLUVČÍ

Musím říct, že od června až do září máme téměř plno jak přes Smetanovu Litomyšl, tam už je kapacita úplně vyprodaná, tak přes soustředění, sportovní a školní výlety, tak vypadá to dobře.

MLUVČÍ

Profesionální šéfkuchaři radí pardubickým školním kuchařkám, jak vařit zdravě, nápaditě a v souladu s nutriční vyhláškou letos měli několik společných kulinářských workshopů, které organizuje radnice, zatím poslední byl tento týden věnovaný stravování dětí v mateřských školách a tomu, jak pro ně připravovat svačiny a pomazánky s využitím luštěnin, zeleniny nebo načas Grahamových tyčinek a celozrnných tortill. Největší úspěch při školení měli dýňové lívance s cizrnou. Pracovníci úřadů práce se častěji setkávají s agresivitou klientů. Letos už nahlásili víc než 400 incidentů, loni jich za celý rok bylo 621. většinou to jsou slovní útoky, výjimečné nejsou ani výhrůžky zabitím. Nejhorší situace je v Moravskoslezském a Ústeckém kraji. Potíže se ale podle zjištění Českého rozhlasu nevyhýbají ani sousednímu kraji královéhradeckému. Celní správa eviduje rostoucí počet zásilek se zakázanými dopingovými látkami, za první polovinu letošního roku správa zadržela stejné množství balíků s anabolickými steroidy jako za celý minulý rok lidé steroidy užívají hlavně kvůli rychlému nabírání svalové hmoty, hrozí jim ale vážné a dlouhodobé zdravotní problémy, vysvětlil nám v rozhovoru vedoucí lékař centra sportovní medicíny Jiří Dostál.

MLUVČÍ

Například dochází k poškození myokardu, k rozvoji aterosklerózy, to tam dochází k přetížení jater při selhání imunity.

MLUVČÍ

V centru sportovní medicíny se pak setkávají s případy, kdy se sportovci snaží dopingové závislosti zbavit.

Generální partner

Dostávejte informace
s předstihem:

© Smetanova Litomyšl 2023
Designed by: wwworks.cz