Poslední šance pro opozdilce

Search
Close this search box.

4.6.2009 Haló noviny str. 15 Servis zábava (the)
Letošní ročník mezinárodního hudebního festivalu Smetanova Litomyšl (SL) letos začne 12. června a potrvá do 6. července. Připomene si jím šedesát let od zrodu této hudební přehlídky s výrazným zaměřením na operní tvorbu.
Přestože předprodej vstupenek na letošní 51. ročník (devětkrát se v minulosti nekonal) festivalu byl zahájen již 4. března, organizátoři SL prověřením elektronické databáze rezervací teprve začátkem května uvolnili poslední rezervované a nevyzvednuté vstupenky do volného prodeje z nevyčerpané rezervy pro sponzory a čestné hosty. K dostání tak jsou lístky i na pořady již dříve vyprodané – Susanne Rydén a Musica Florea, Madame Butterfly, Vivat opereta!, Národní divadlo Smetanově Litomyšli, Pavlicův pořad Studánko, rubínko či na dětské opery Kocour v botách a Broučci. Volná místa jsou rovněž na atraktivní pořady – operu Dalibor,
baletní představení tří evropských choreografů či Bernsteinovu symfonii Kaddiš, o jejíž přerušení se vloni postarala vichřice s průtrží mračen. Uvolněny byly také vstupenky na koncert Europa Musicalis s cyklem symfonických básní Má vlast od Bedřicha Smetany, prestižními cenami ověnčenou operu Zítra se bude…, symfonicko-jazzovou kompozici Zuzany Lapčíkové Orbis pictus, recitál slovinské houslistky Anji Bukovecové, ale také na zahajovací koncert se Smetanovým kvartetem Z mého života v orchestrální úpravě, a závěrečný galakoncert hvězdné německé sopranistky Annette Daschové.
Vstupenky lze zakoupit on-line nebo v prodejní síti Ticketportal. Po úhradě platební kartou budou vstupenky připraveny k vyzvednutí na kterémkoliv prodejním místě nebo zaslány poštou, zákazník si je však může vytisknout i sám (HOMEticket) nebo si je nechat zaslat formou SMS na mobilní telefon (MOBILticket). Pro nákup vstupenek on-line je třeba se zaregistrovat do systému Ticketportal (registrace). Bližší informace o rezervacích lze získat e-mailem na adrese: rezervace@ticketportal.cz. Podrobnosti sdělí také pracovníci litomyšlského informačního centra.

Foto popis|

Generální partner

Dostávejte informace
s předstihem:

© Smetanova Litomyšl 2023
Designed by: wwworks.cz