Ranní Radiožurnál 

Search
Close this search box.

RÁDIO, Datum: 18.06.2023, Zdroj: ČRo Radiožurnál, Zpráva: 1, Datum importu: 18.06.2023 10:17, Poslechovost pořadu: 126 124, Pořad: 07:05 Ranní Radiožurnál, AVE: 2 875 600,00 Kč, Země: Česko, GRP: 1,40

Tematické duplicity: Kultura a cestovní ruch, Ostatní

MLUVČÍ

Včerejší večer patřil v našem vysílání přímé fotbalové reportáži z Faerských ostrovů, dnešní odpoledne zase bude. Basketbalové Češky totiž v 17 hodin nastoupí na mistrovství Evropy v Tel Avivu proti domácí Izraeli, a jestli české favoritky zvítězí, postoupí pravděpodobně z druhého místa ve skupině do osmifinále. Na digitálním Radiožurnálu sport u toho budeme v přímé reportáži Petra Tomáška přímo z dějiště, tady na Radiožurnálu samozřejmě uslyšíte jeho přímé vstupy.

Vojtěch BIDRMAN, moderátor

Městský kemp primátor v Litomyšli už je na léto téměř celý obsazený. Turisty láká hlavně ubytování v chatkách, ale zájem je taky o novou formu ubytování, kterou kemp zavedl koncem loňského léta. Jde o tzv. glempingové stany, které mají luxusní vybavení, ale lidé v nich neztrácejí kontakt s přírodou.

MLUVČÍ

Je to tady super, hezké je to zajímavé velmi.

MLUVČÍ

Říká David. A jak se vám líbí tohle ubytování? Tady tenhle způsob kempování?

MLUVČÍ

Právě, že skvělé ty postele vlastně, že nemusíme spát třeba na matracích.

MLUVČÍ

Ještě Štěpán taky řekne, jak se mu líbí ubytování.

MLUVČÍ

Mně se to hrozně líbí, protože je to tady v krásné přírodě a je to, je lepší, než být někde na hotelu zavřené.

MLUVČÍ

A my jsme teď u glampingových stanů s majitelem kempu Pavlem Vetrem, co obnáší příprava těch stanů na sezónu?

MLUVČÍ

Všechno zase rozbalit, postavit tam stany nazpátek, na ty podesty, nanosit tam postele a takovýto drobný vybavení do toho stanu, zas to všechno vrátit zpátky po zimě.

MLUVČÍ

Protože stany jsou tady už druhým rokem a jaký o ně bylo teda zájem v uplynulé sezóně? Jak je to teď.

MLUVČÍ

Tak loni jsme měli dobrý reference, lidi jezdili obsazenost do budoucna, rezervace tam jsou, takže si myslím, že to bude.

MLUVČÍ

Dobrý, takže glamping jako ubytování se líbí, ale je to spíš na teplejší dny.

MLUVČÍ

Ano, je to spíš na teplejší dny. A od takovýho června do září maximálně.

MLUVČÍ

Ještě teda připomeneme, že jsou to stany taková jako týpí, dá se říct, na dřevěných terasách, uvnitř jsou normálně postele, předtím je veranda s židlemi, stolem atd. Takže takové ubytování z přírodních materiálů, ale s veškerým komfortem. Také tu s námi také manažerka kempu Lenka Vyskočilová, jak je to s obsazeností dalších typů ubytování? Kromě glampingu.

MLUVČÍ

Musím říct, že od června až do září máme téměř plno jak přes Smetanovu Litomyšl, tam už je kapacita úplně vyprodaná, tak přes soustředění, sportovní a školní výlety, chatky, ty už jsou obsazený dlouho, to už vlastně většina rezervací padla před začátkem letošního roku. Už jenom doplňujeme prostě volný místa pro školy, snažíme se čarovat, přesouvat termíny firemní akce, teambuildingy, školní výlety. No, už je to plný dlouho.

MLUVČÍ

Kapacita kempů je přes 100 lůžek. A k tomu asi 20 míst pro karavany a stany. Z Litomyšle Barbora Soukupová, Radiožurnál.

Generální partner

Dostávejte informace
s předstihem:

© Smetanova Litomyšl 2023
Designed by: wwworks.cz