Smetánka na zahájení Smetanky 

Search
Close this search box.

TV, Datum: 16.06.2023, Zdroj: V1 TV, Zpráva: 5, Datum importu: 16.06.2023 18:42, Sledovanost pořadu: 23 614, Pořad: 18:00 Východočeské zprávy, AVE: 14 850,00 Kč, Země: Česko, GRP: 0,26

Tematické duplicity: Kultura a cestovní ruch, Ostatní

David ZÁRUBA, moderátor

Litomyšl se včera stala tuzemským kulturním centrem. Tím důvodem bylo zahájení festivalu Smetanova Litomyšl, který se pořádá už od roku 1946. Za tu dobu si získal, získal věhlas nejen v Česku, ale i v celé Evropě. Na úvodním koncertě byl i náš redaktor Kuba Kubín.

Kuba KUBÍN, redaktor

Startuje šedesátý pátý ročník Smetanovy Litomyšle, a to zahajovacím koncertem, no a nyní se už čeká jenom na příchod toho nejhlavnějšího hosta a tím je pan prezident Petr Pavel.

Vojtěch STŘÍTESKÝ, umělecký ředitel festivalu

My jsme velmi šťastni, že letos můžeme přivítat pana prezidenta Petra Pavla s chotí. Na samý úvod festivalu bude znít jak jinak hudba Smetanova, ta nejslavnostnější, možná tedy fanfáry z Libuše.

Kuba KUBÍN, redaktor

Letošní Smetanka trvá od 15. června. do 2. července a nabídne velkolepý program. Na tuto neděli pořadatelé připravili vůbec největší koncert, který kdy Smetanova Litomyšl uspořádala. Na jednom pódiu se sejde bezmála 300 účinkujících.

Martin NETOLICKÝ, hejtman, Pardubický kraj /3PK/

Je to de facto jakýsi, v uvozovkách, předvečer toho budoucího ročníku. Protože příští ročník bude výjimečný tím, že budeme slavit několik kulatých výročí. A to zejména 200 let od narození Bedřicha Smetany, který dal festivalu jméno.

Kuba KUBÍN, redaktor

Pokud chcete tento věhlasný festival navštívit, máte možnost si vybrat, jak z hlavního pořadu na zimním stadionu, tak z bohatého doprovodného programu. Smetanku zakončí závěrečný koncert s názvem Ciao, Italia 2. července. Kuba Kubín, televize V1.

Generální partner

Dostávejte informace
s předstihem:

© Smetanova Litomyšl 2023
Designed by: wwworks.cz