„Smetanka“ skončila. Příště bude o den delší

10.7.2018   Chrudimský deník   str. 1   Titulní strana   (kim)  

Jubilejní ročník prestižního festivalu má za sebou 41 produkcí.

Jubilejní ročník Národního festivalu Smetanova Litomyšl, který začal v polovině června, skončil.

Tečkou za prestižní přehlídkou vážné hudby se stalo do poslední chvíle tajemstvím obestřené Velké finále plné překvapení. A při něm skutečně nebyla o překvapení nouze. Večerem zněly hudební jistoty i sázky na riziko. Nechyběly ani humorné chvíle pro pobavení diváků či soutěž. Celý večer pak zakončila píseň Ach synku, synku.

„Za námi je jednačtyřicet pořadů ve čtyřiadvaceti dnech. jedním z divácky nejúspěšnějších bylo představení Jaromíra Nohavici s Janáčkovou filharmonií či úchvatné vystoupení mexického tenoristy Javiera Camareny,“ řekla mluvčí festivalu Jana Bisová.

CHYSTÁ SE DALŠÍ ROČNÍK

Smetanova Litomyšl už začíná chystat ročník další. A ten bude ještě o den delší.

Návštěvníci se mohou mimo jiné těšit na nová nastudování Dalibora, Dvořákovu Svatou Ludmilu či rockovou operu Jesus Christ Superstar.

 

…2 „Smetanka“ skončila. Příští ročník bude ještě o den delší

Z titulní strany

„Chci, aby byl festival vždy moderní, využívající nejnovější technologie, s tradicí, ale pokaždé něčím nový. Věřím, že si příští ročník budeme moci dovolit účinkování nejlepších zahraničních souborů,“ uvedl ředitel festivalu Jan Pikna. 

Festival začne ve čtvrtek 13. června 2019 koncertem České filharmonie s Jakubem Hrůšou a potrvá 25 dní, do neděle 7. července.

Mezi další velká lákadla bude patřit galakoncert operní divy Olgy Peretyatko Mariotti, nový pořad Il Giardino Sospiri Magdaleny Kožené či hostování Velkého Čajkovského orchestru z Moskvy.

A jednu novinku možná ocení diváci, na které se letos nedostaly lístky. Pořadatelé zvažují vznik databáze, ve které by byla na poslední chvíli nabízena zbylá volná místa v hledištích za symbolickou cenu.

Generální partner

Dostávejte informace
s předstihem:

© Smetanova Litomyšl 2022
Designed by: wwworks.cz