Stávka! Vlaky stojí, lidé řeší, jak jet do práce

Search
Close this search box.

16.6.2011 Svitavský deník str. 1 Titulní strana IVETA NÁDVORNÍKOVÁ KVĚTA KORBÁŘOVÁ

 

Odboráři stávkují. Jejich protest ovlivní životy téměř všech lidí v zemi. Nepojedou vlaky a někdo se možná nedostane do práce.

Svitavy – Stávka odborářů zasáhne dnes do života většiny lidí. Někdo sice nad tím mávne rukou, jiný v nadávkách nešetří peprnými výrazy a jiný stále neví, jak pojede do zaměstnání. Vlaky totiž celý den nepojedou. Řidiči počítají, že zhoustne provoz na silnicích a autobusy budou zřejmě plné.

Posílíme linky

Vedení dopravní společnosti z Jihlavy prozatím neví, zda bude nutné kvůli stávce vlakové dopravy autobusové spoje posílit. Řidiči ČSAD Ústí nad Orlicí ale stávkovat nebudou. Všechny linky tedy pojedou podle jízdních řádů. „Situaci budou sledovat dispečeři. V případě potřeby se budeme snažit spoje doplnit," uvedl Petr Palovčík, projektový manažer jihlavské společnosti Icom transport. Na kterých linkách a ve kterých směrech prozatím nevědí. Vše ukáže až aktuální situace.
Dva měsíce čekal na speciální kurz pro fotografy v Praze Tomáš Novotný. Těšil se. Má ale smůlu, odboráři jeho plány překazili. Kvůli stávce byl kurz zrušen. „Kdy vypíší nový, není zatím jasné. Měl jsem vše zařízené v práci a fakt jsem se na kurz těšil. Nechápu, proč musím měnit plány. Já odborářům přece neškodím, tak nevím, proč na to mám doplácet," řekl Tomáš. A názory na stávku se mezi lidmi různí. „Odboráři si neuvědomují, že ten, kdo pracuje, nemá čas na blbosti a vymýšlet krizové scénáře, protože šéfové odborů musí vykázat nějakou činnost. To mě opravdu nebaví. Je mně líto lidí, kteří jim tuto falešnou hru uvěřili, protože ve finále skutečně o pracující nejde. Podstata celé stávky je pouze politická záležitost a boj o koryta," míní Roman v diskuzi na stránkách Svitavského deníku. Oponuje mu ale pan Zídek. „Sociální dialog byl v této zemi narušen poprvé od roku 1989. Cynické úsměvy pana Kalouska mě už vážně nebaví. Kdo jiný by měl protestovat než odboráři. Nekriminalizujte zájmovou skupinu, která hájí nejen svá práva, ale i práva ostatních," napsal Zídek.
Na stávku se připravili i pořadatelé festivalu Smetanova Litomyšl. Pro návštěvníky koncertu Dagmar Peckové vypraví autobus do Prahy. Zájemci se mohou přihlásit na telefonu 724 063 040.

***

„Aktuální situaci budou sledovat dispečeři. Podle potřeby spoje doplníme." Petr Palovčík, Icom transport Jihlava

Region| Východní Čechy

Generální partner

Dostávejte informace
s předstihem:

© Smetanova Litomyšl 2023
Designed by: wwworks.cz