TISK, Datum: 03.07.2021, Zdroj: Svitavský deník, Strana: 54, Autor: Pavlína Roztočilová, Vytištěno: 1 480,Infotype: Nepojmenováno, Datum importu: 07.07.2021 06:40, Čtenost: 9 162, Rubrika: Deník extra – Čtenář reportér, AVE: 4 048,06 Kč, Země: Česko, GRP: 0,10

Tematické duplicity: Smetanova Litomyšl, Kultura a cestovní ruch

Redaktorka Deníku Pavlína Roztočilová doporučuje

Výletníci poznají, jak se žilo v secesi

Hrad Svojanov

Na hradě Svojanov je zpřístupněná speciální expozice nazvaná Život v secesi. Výstavu najdou návštěvníci v prostorách bývalých koníren. Na své si přijdou milovníci historie, romantici, ale i všichni ostatní včetně dětí. Výletníci zjistí, jak se dámy, páni i děti v době secese oblékali, ale najdou zde i spoustu zajímavých rad z dobových časopisů, například jak má být vkusně upravený stůl, jak se chová slušný člověk při jídle, co je zdvořilé, i jak trestati dítky. A proč právě secese? Je to období, kdy se na hradě naposledy žilo. Výstava potrvá přes celé léto až do září.

Žijeme Smetanovou Litomyšlí

Litomyšl, od 1. do 11. července

Festival klasické hudby Smetanova Litomyšl potrvá do 11. července, poslední koncert bude v případě příznivého počasí přenášen do Klášterních zahrad. Během jedenácti dnů nabídne festival třicítku pořadů, doprovodnou scénu a volný program Festivalové zahrady i Smetanovu výtvarnou Litomyšl, která zahrnuje osmnáct výstav. Festival je v rodišti zakladatele české národní hudby Bedřicha Smetany pořádán od roku 1946.

Region vydání: Východní Čechy

Generální partner

Dostávejte informace
s předstihem:

© Smetanova Litomyšl 2023
Designed by: wwworks.cz