Tipy na víkend v Pardubickém kraji: Zrcadlo umění, Smetanova Litomyšl i koňský šampionát 

Search
Close this search box.

WEB, Datum: 15.06.2023, Zdroj: ČRo – pardubice.cz +1, Datum importu: 16.06.2023 12:32, RU/měsíc: 525 228, RU/den: 39 562, Rubrika: Tipy na výlet, AVE: 10 000,00 Kč, Země: Česko, GRP: 0,44

Tematické duplicity: Kultura a cestovní ruch, Ostatní

Obsahové duplicity: 15.06.2023 – Tipy na výlet

Kam o víkendu? Máme pro vás tipy na zajímavé výlety i akce. Přijďte na Smetanovu Litomyšl, podívejte se na baseballový zápas v Chocni nebo se svezte motoráčkem na hrad Rychmburk.

Od středy do pátku bude v Pardubicích festival Zrcadlo umění. Nejrůznější koncerty, workshopy a představení můžete navštívit na Pernštýnském náměstí, třídě Míru, v Machoňově pasáži, Kulturním domu Hronovická nebo na Příhrádku. Program je na stránkách www.zrcadloumeni.eu.

Smetanova Litomyšl

Tento týden začíná hudební festival Smetanova Litomyšl. Až do 2. července tak můžete zajít na různé koncerty do litomyšlské Festivalové haly, kostela Povýšení svatého Kříže, Smetanova domu, zámecké jízdárny a na další místa. Přesný program najdete na stránkách www.smetanovalitomysl.cz.

Baseballová Choceň

Na baseballový zápas se můžete přijít podívat v sobotu do Chocně. Hlavní utkání začne v 17 hodin, po celý den ale bude probíhat doprovodný program. Od 11 hodin návštěvníci na místním stadionu uvidí trénink hráčů a ochutnají nejrůznější pokrmy na Food Festivalu. Na večer je pak připravené kino a další zábava.

Motoráčkem na Rychmburk

O víkendu se můžete svézt motoráčkem na hrad Rychmburk. V sobotu i v neděli vyjede z pardubického hlavního nádraží v 8:20, odkud bude pokračovat do Rosic, Chrudimi, Slatiňan, Chrasti, Skutče a na zastávku Předhradí. Zpět do Pardubic vlak vyjede ve 13:35. Podrobnosti jsou na webu www.pshzd.cz.

Šampionát velšských koní

Tento víkend bude v Pardubicích mezinárodní šampionát velšských plemen koní. V sobotu návštěvníci na dostihovém závodišti uvidí přes sto koní, které budou hodnotit odborníci z Velké Británie. Neděle pak bude věnovaná sportovním disciplínám. Vstup na akci je zdarma.

Pozorovatelna v Mikulovicích

Od soboty do neděle se můžete přijít podívat do pozorovatelny civilní obrany v Mikulovicích na Pardubicku. Na komentovaných prohlídkách se dozvíte, jak vypadal běžný den posádky i co měla za úkol v případě jaderného útoku. Součástí prohlídky bude také výstava plynových masek, radiostanic a vojenské techniky.

Kouzelníci v divadle

Východočeské divadlo v Pardubicích ovládne tajemno a magie. Večer plný kouzel představí návštěvníkům ty nejlepší kouzelníky České republiky. „Bude to v sobotu 24. června v 19 hodin. Představí se nejlepší kouzelníci jako je David Kopecký, Milan Skržek, Pavel Dolejška a Adam Kotinský,“ říká pořádající kouzelnice Vendy.

Včelaři Brandýska

V Brandýse nad Orlicí slaví 90 let od vzniku místního včelařského spolku. Při této příležitosti můžete v pátek od 14 hodin a v sobotu od 9 hodin zajít na výstavu na brandýském zámku. Uvidíte na ní exponáty z historie včelaření, prosklený úl i včelařské dílničky. Po oba dny budou navíc probíhat přednášky o včelách a jejich produktech.

Generální partner

Dostávejte informace
s předstihem:

© Smetanova Litomyšl 2023
Designed by: wwworks.cz