20.
června 2009
21:00
19. června 2009

zámecký amfiteátr (1. a 3. dějství) a II. nádvoří (2. dějství)

Lyrická opera o třech dějstvích na libreto Jaroslava Kvapila

V tomto ročníku se konaly tyto akce:

Národní divadlo Smetanově Litomyšli      14. 6. 2009 / 18:00
Magdalena Kožená - Lettere Amorose      15. 6. 2009 / 20:00
Broučci - Kocour v botách      16. 6. 2009 / 15:00
Broučci - Kocour v botách      16. 6. 2009 / 18:00
Antonín Dvořák: Rusalka      18. 6. 2009 / 21:00
Antonín Dvořák: Rusalka      19. 6. 2009 / 21:00
Antonín Dvořák: Rusalka      20. 6. 2009 / 21:00
Hommage á Martinů      20. 6. 2009 / 16:00
Sváteční matiné - Merel Quartet      21. 6. 2009 / 11:00
Zámecké nokturno      22. 6. 2009 / 21:00
Zuzana Lapčíková: Orbis pictus      23. 6. 2009 / 20:00
Susanne Rydén & Musica Florea      24. 6. 2009 / 20:00
Kaddish      25. 6. 2009 / 18:00
Externí koncert v Chrudimi - Mesiáš      28. 6. 2009 / 15:00
Europa musicalis      28. 6. 2009 / 20:00
Giacomo Puccini: Madama Butterfly      30. 6. 2009 / 21:00
Vivat Opereta!      1. 7. 2009 / 21:00
Externí koncert ve Svitavách - Pavel Šporcl      2. 7. 2009 / 19:30
Bedřich Smetana: Dalibor      3. 7. 2009 / 21:00
Bedřich Smetana: Dalibor      4. 7. 2009 / 21:00
Cyrilometodějská mše      5. 7. 2009 / 10:15
Giuseppe Verdi: Requiem      5. 7. 2009 / 19:00
Hvězdy operního nebe - Kate Royal      6. 7. 2009 / 19:00
Jiří Pavlica: Studánko, rubínko      21. 7. 2009 / 18:00
Aleš  Briscein
tenor
Dana  Burešová
soprán
Jolana  Fogašová
mezzosoprán
Martin  Gurbaľ
bas
Jiří Heřman
režisér
Kateřina  Jalovcová
mezzosoprán
Stanislava  Jirků
mezzosoprán
Michaela  Kapustová
zpěv
Maria Kobielska
soprán
Národní divadlo Praha
soubor
Lívia Obručník Vénosová
soprán
Dagmar  Pecková
mezzosoprán
Miloslav  Podskalský
bas
Valentin  Prolat
tenor
Yukiko  Šrejmová Kinjo
zpěv
František Zahradníček
bas
Lucie Hájková
soprán
Adam  Plachetka
baryton
Alžběta  Poláčková
soprán
Jakub Hrůša
dirigent

tickets

presale from 27th 4.

invitation

přehled interpretů

Dirigent: Jakub Hrůša Režie: Jiří Heřman Choreografie: Jan Kodet Scéna: Jaroslav Bönisch Kostýmy: Alexandra Grusková Sbormistr: Pavel Vaněk Dramaturgie: Beno Blachut Rusalka: Maria Haan Princ: Aleš Briscein Vodník: Martin Gurbal‘ Ježibaba, Cizí kněžna: Dagmar Pecková První žínka: Yukiko Šrejmová Kinjo Druhá žínka: Alžběta Poláčková Třetí žínka: Stanislava Jirků Kuchtík: Kateřina Jalovcová Hajný, Lovec: Adam Plachetka Opera Národního divadla v Praze

časté dotazy

Generální partner

Dostávejte informace
s předstihem:

© Smetanova Litomyšl 2022
Designed by: wwworks.cz