Antonín Dvořák: Rusalka

Zámecké nádvoří

8. července 2021

Pohádková opera o třech dějstvích na libreto Jaroslava Kvapila patří vedle Prodané nevěsty k celosvětově nejznámějším českým operám a je vrcholným dílem Antonína Dvořáka, okouzlujícím obecenstvo již od své světové premiéry v roce 1901. Skladatel měl k dispozici vynikající básnické libreto Jaroslava Kvapila inspirované Andersenovou Malou mořskou vílou i baladami Karla Jaromíra Erbena, jsou zde patrné také vlivy symbolismu a dekadence období konce 19. století.

„Rusalka je dílo hluboce cítěné a působí silou pravdivosti. Na nic si nehraje, nijak se nestylizuje, je to hudba srdce. Dotkne se všech aspektů lidské přirozenosti – lásky, touhy, vášně, zrady, pomsty, smrti, odpuštění i oběti v tak úchvatném a samozřejmém oblouku, že se až tají dech…”

Jiří Bělohlávek

fotogalerie

místo konání / Zámecké nádvoří

Nádvoří s vynikající akustikou a otevřenými arkádami připomínajícími divadelní lóže dává každoročně vzniknout koncertní síni pod hvězdami.

Více o místu konání Zámecké nádvoří
Rovná Veronika
soprán
Kněžíková Kateřina 
soprán
Samek Richard
tenor
Šrejma Martin 
tenor
Gurbaľ Martin 
bas
Zahradníček František
bas
Silkenová Lucie 
soprán
Sýkorová Jana
mezzosoprán
C 790 Kč • B 990 Kč • A 1190 Kč  
Ouvertura v 20.00 Provedení v češtině s českými a anglickými titulky Počet přestávek: 2 Předpokládaný čas konce: 00.20  
Veronika Rovná / Kateřina Kněžíková / Rusalka Richard Samek / Martin Šrejma / Princ Martin Gurbal’ / František Zahradníček / Vodník Lucie Silkenová / Cizí kněžna Jana Sýkorová / Ježibaba   Soubor opery Národního divadla moravskoslezského Ostrava Radovan Lipus / režie Jakub Klecker / dirigent

časté dotazy

 

Při nepřízni počasí…
Pořad se koná pod širým nebem. V případě, že se výjimečně nejedná o nebe příjemně letní, se nad hlavami diváků během několika minut neslyšně vyklene zastřešení. Pořad se proto koná i za deště. Do míst v sektoru C mohou tu a tam zalétávat dešťové kapky, jsou proto cenově zvýhodněny.

Vozíčkáři
Vozíčkářům se snažíme vše co nejvíce zjednodušit. Pro nákup vstupenek proto kontaktujte přímo Jitku: nazdravetska@smetanovalitomysl.cz, +420 602 457 338.

Prohlídka Smetanova rodného bytu
Přestávka je časem jako stvořeným pro návštěvu bytu Smetanových přímo v areálu. Více informací naleznete zde.

Generální partner

Dostávejte informace
s předstihem:

© Smetanova Litomyšl 2021
Designed by: wwworks.cz