Bedřich Smetana: Hubička

Zámecké nádvoří

10. července 2021

Nové ostravské nastudování Hubičky má jevištní premiéru příznačně na letošní Smetanově Litomyšli. Můžeme tak publiku nabídnout další očekávané doplnění dlouhodobého Smetanovského operního cyklu 2024, na němž náš festival spolupracuje také s Národním divadlem moravskoslezským a jeho ředitelem a režisérem Jiřím Nekvasilem.

„Co má rozumný člověk na to říci? Co si o Vendulce pomyslit? Takové bránění, vzpouzení, celou ves raději pozdvihne, než by povolila ženichovi, s nímž má před oddavkami, jedinou hubičku. Uteče od něho mezi pašíře a najednou z největšího hněvu a na něj si naříkání, když se jí o ni neprosí, dá mu ji sama! Inu ženská, ženská…“

Karolína Světláfotogalerie

místo konání / Zámecké nádvoří

Nádvoří s vynikající akustikou a otevřenými arkádami připomínajícími divadelní lóže dává každoročně vzniknout koncertní síni pod hvězdami.

Více o místu konání Zámecké nádvoří
Rovná Veronika
soprán
Mastro Luciano 
tenor
Gurbaľ Martin 
bas
Sem Svatopluk 
baryton
Nitrová Anna 
zpěv
C 790 Kč • B 990 Kč • A 1190 Kč  
Ouvertura v 20.00 Provedení v češtině s českými a anglickými titulky Počet přestávek: 1 Předpokládaný čas konce: 23.45      
Veronika Rovná / Vendulka Luciano Mastro / Lukáš Martin Gurbal’ / Paloucký Svatopluk Sem / Tomeš Anna Nitrová / Martinka Lucie Kaňková / Barče Josef Škarka / Matouš Soubor opery Národního divadla moravskoslezského Ostrava Jiří Nekvasil / režie Marek Šedivý / dirigent

časté dotazy

Při nepřízni počasí…
Pořad se koná pod širým nebem. V případě, že se výjimečně nejedná o nebe příjemně letní, se nad hlavami diváků během několika minut neslyšně vyklene zastřešení. Pořad se proto koná i za deště. Do míst v sektoru C mohou tu a tam zalétávat dešťové kapky, jsou proto cenově zvýhodněny.

Vozíčkáři
Vozíčkářům se snažíme vše co nejvíce zjednodušit. Pro nákup vstupenek proto kontaktujte přímo Jitku: nazdravetska@smetanovalitomysl.cz, +420 602 457 338.

Prohlídka Smetanova rodného bytu
Přestávka je časem jako stvořeným pro návštěvu bytu Smetanových přímo v areálu. Více informací naleznete zde.

Generální partner

Dostávejte informace
s předstihem:

© Smetanova Litomyšl 2021
Designed by: wwworks.cz