Má vlast – Ivo Kahánek & Miroslav Sekera

Zámecká jízdárna

4. července 2021

Kompletní provedení cyklu symfonických básní ve skladatelově virtuózní úpravě pro čtyřruční klavír jsme do programu festivalu zařadili po dvaceti letech jako komorní pandán symfonického provedení Mé vlasti. Ivo Kahánek a Miroslav Sekera provedou kompozici na dvou nástrojích, aby ještě více vynikla její barevnost a genialita.

„Pro posuzování a životnost díla nejsou rozhodující obecné dobové podněty, z nichž vzešlo, ale novátorský přínos, jedinečnost jeho uměleckých kvalit i perspektivnost ideového poselství. Právě těmi Má vlast daleko přesahuje dobovou konvenci a určení; zejména v této rovině se osvědčila jako hodnota nejen živá, ale dokonce sílící ve svém účinu…“

Jaroslav Smolka

Bedřich Smetana 

Má vlast      

Vyšehrad

Vltava

Šárka

Z českých luhů a hájů

Tábor

Blaník

fotogalerie

místo konání / Zámecká jízdárna

Díky zlatavé barvě laminátu, jenž dominuje designu sálu s „naladitelným” stropem, je zámecké jízdárně přezdíváno jantarová komnata.

Více o místu konání Zámecká jízdárna
Kahánek Ivo
klavír
Sekera Miroslav
klavír
C 390 Kč • B 490 Kč • A 590 Kč  
Počet přestávek: 0 Předpokládaný čas konce: 11.45  
Ivo Kahánek – klavír Miroslav Sekera – klavír

časté dotazy

Vozíčkáři
Vozíčkářům se snažíme vše co nejvíce zjednodušit. Pro nákup vstupenek proto kontaktujte přímo Jitku: nazdravetska@smetanovalitomysl.cz, +420 602 457 338.

Jak fungují sektory
Zakoupené vstupenky nejsou místenkami na konkrétní sedadlo. V rámci zakoupeného sektoru si divák volí místo sám, doporučujeme proto včasný příchod. Přístup do hlediště je umožněn hodinu před začátkem pořadu.

Generální partner

Dostávejte informace
s předstihem:

© Smetanova Litomyšl 2021
Designed by: wwworks.cz