19.
června 2014
19:30
18. června 2014

Baletní triptych na hudbu českých klasiků.

Premiéra 21. 11. 2013

Bedřich Smetana: TRIO G MOLL
Bohuslav Martinů: ŠKRTIČ
Leoš Janáček: PO ZAROSTLÉM CHODNÍČKU

místo konání / Smetanův dům

Malý Smetana poprvé koncertoval v letohrádku, na jehož místě nyní stojí městský novorenesanční kulturní dům.

Více o místu konání Smetanův dům

V tomto ročníku se konaly tyto akce:

Varhanní koncert Aleše Bárty      14. 6. 2014 / 16:00
W. A. Mozart: Figarova svatba      14. 6. 2014 / 21:00
Korunovační mše      15. 6. 2014 / 13:30
Leoš Janáček: Příhody Lišky Bystroušky      15. 6. 2014 / 20:00
Aleš Březina: Toufar      16. 6. 2014 / 19:30
Pecková & Margita - Začínáme končit      17. 6. 2014 / 19:00
Zpívejte, lidičky, ty české písničky...      18. 6. 2014 / 18:00
Návraty domů      19. 6. 2014 / 19:30
Bedřich Smetana: Čertova stěna      20. 6. 2014 / 21:00
Bedřich Smetana: Čertova stěna      21. 6. 2014 / 21:00
Symfonické tance českých klasiků      22. 6. 2014 / 19:00
Klasika je cool      23. 6. 2014 / 16:00
Hvězdný prach Zdeňka Kopala      23. 6. 2014 / 19:30
Gypsy Baroque      24. 6. 2014 / 19:30
Planety a Česká rapsodie      25. 6. 2014 / 19:30
Jan Jirásek: Lukášovy pašije      26. 6. 2014 / 19:30
Richard Wagner: Bludný Holanďan      27. 6. 2014 / 21:00
Joseph Haydn: Stvoření      28. 6. 2014 / 21:00
Nekonvenční matiné v Zámecké jízdárně      29. 6. 2014 / 10:30
Na krásném modrém Dunaji      29. 6. 2014 / 19:00
Antonín Dvořák: Rusalka      30. 6. 2014 / 21:00
Antonín Dvořák: Rusalka      1. 7. 2014 / 21:00
Koncert na přání      2. 7. 2014 / 21:00
Koncert na přání      3. 7. 2014 / 21:00
Georg Friedrich Händel: Mesiáš      5. 7. 2014 / 16:00
Galakoncert - Návštěva ve „Scale“      5. 7. 2014 / 20:30
Velké finále      6. 7. 2014 / 20:30
Isabelle Ayers
tanečník
Lada Bělašková
tanečník
Giordano Bozza
tanečník
Igor Františák
instrumentalista
Macbeth Kaněra Konstantin
tanečník
Petra Kováčová
tanečník
Jan  Krejčíř
tanečník
Eva Krestová
instrumentalista
Markéta Kubínová
instrumentalista
Po-Ju Lin
tanečník
Zuzana Majvelderová
tanečník
Sergio Méndez Romero
tanečník
Rostislav Mikeška
instrumentalista
Národní divadlo moravskoslezské (Státní divadlo Ostrava)
soubor
Pereira Neves Brígida
tanečník
Jan Ostrý
instrumentalista
Martin Petrák
instrumentalista
Lo Piparo Chiara
tanečník
Q VOX
soubor
Lucie Skálová
tanečník
Jan Souček
instrumentalista
Filip Staněk
tanečník
František Strnad
tanečník
Patrick Ulman
tanečník
Michaela Vápeníková
tanečník
Vladimír Vašků
tanečník
Ivo Kahánek
instrumentalista
Jakub Žídek
dirigent

tickets

presale from 27th 4.

invitation

přehled interpretů

Choreografie: Pavel Šmok, Nataša Novotná, Jiří Kylián Ivo Kahánek – klavír Eva Krestová – housle Markéta Kubínová – violoncello Igor Františák – klarinet Jan Ostrý – flétna Jan Souček – hoboj Martin Petrák – fagot Rostislav Mikeška – bicí Recitační sbor: Q VOX mužské vokální kvarteto: Tomáš Badura, Petr Julíček, Tomáš Krejčí / Jiří Miroslav Procházka, Vítězslav Šlahař Soubor baletu Národního divadla moravskoslezského Ostrava

časté dotazy

Generální partner

Dostávejte informace
s předstihem:

© Smetanova Litomyšl 2022
Designed by: wwworks.cz