Petr Iljič Čajkovskij: Evžen Oněgin

Zámecké nádvoří

4. července 2021

Slavný veršovaný román Alexandra Sergejeviče Puškina se stal v ruské společnosti velmi populárním a není divu, že po něm Petr Iljič Čajkovskij sáhnul, když hledal námět pro svou čtvrtou operu. Novou inscenaci vrcholného díla romantismu uvádíme na Smetanově Litomyšli jako festivalovou premiéru titulu.

„Já píši vám – co mohu více? Co ještě mohu dodati? Teď vím, že máte právo sice mne pohrdáním trestati, leč ještě věřím, nešťastnice, že mne váš milosrdný soud nemůže přece zavrhnout…“

Alexandr S. Puškin: Taťánin dopis Oněginovi

 

fotogalerie

místo konání / Zámecké nádvoří

Nádvoří s vynikající akustikou a otevřenými arkádami připomínajícími divadelní lóže dává každoročně vzniknout koncertní síni pod hvězdami.

Více o místu konání Zámecké nádvoří
Sem Svatopluk 
baryton
Ballová Linda 
soprán
Berger Peter 
tenor
Krejčí Housková Václava 
mezzosoprán
C 790 Kč • B 990 Kč • A 1190 Kč  
Provedení v ruštině s českými a anglickými titulky Ouvertura v 20.00 Počet přestávek: 1 Předpokládaný čas konce: 24.00  
Oněgin – Svatopluk Sem Taťána – Linda Ballová Lenskij – Peter Berger Olga – Václava Krejčí Housková Soubor Janáčkovy opery Národního divadla Brno Režie Martin Glaser Dirigent Robert Kružík

časté dotazy

Při nepřízni počasí…
Pořad se koná pod širým nebem. V případě, že se výjimečně nejedná o nebe příjemně letní, se nad hlavami diváků během několika minut neslyšně vyklene zastřešení. Pořad se proto koná i za deště. Do míst v sektoru C mohou tu a tam zalétávat dešťové kapky, jsou proto cenově zvýhodněny.

Vozíčkáři
Vozíčkářům se snažíme vše co nejvíce zjednodušit. Pro nákup vstupenek proto kontaktujte přímo Jitku: nazdravetska@smetanovalitomysl.cz, +420 602 457 338.

Prohlídka Smetanova rodného bytu
Přestávka je časem jako stvořeným pro návštěvu bytu Smetanových přímo v areálu. Více informací naleznete zde.

Generální partner

Dostávejte informace
s předstihem:

© Smetanova Litomyšl 2021
Designed by: wwworks.cz