Slavnostní zahajovací koncert – Česká filharmonie Smetanově Litomyšli

Zámecké nádvoří

1. července 2021

Historie festivalu Smetanova Litomyšl se začala psát v červnu roku 1946, kdy do Litomyšle zavítala na hostování Česká filharmonie s mladým šéfdirigentem Rafaelem Kubelíkem. K tomuto významnému výročí se nyní s radostí vracíme. Stejně jako před 75 lety zazní na úvod festivalu Smetanova Předehra D dur, poté si připomeneme 180. výročí narození Antonína Dvořáka uvedením jeho houslového koncertu a slavnostní večer vyvrcholí provedením Brahmsovy 1. symfonie.

 

Bedřich Smetana

Slavnostní předehra D dur op. 4     


Antonín Dvořák

Koncert pro housle a orchestr a moll op. 53 


Johannes Brahms

Symfonie č. 1 c moll op. 68

 

 

fotogalerie

místo konání / Zámecké nádvoří

Nádvoří s vynikající akustikou a otevřenými arkádami připomínajícími divadelní lóže dává každoročně vzniknout koncertní síni pod hvězdami.

Více o místu konání Zámecké nádvoří
Vodička Jiří
housle
Česká filharmonie
Netopil Tomáš
dirigent
C 990 Kč • B 1190 Kč • A 1490 Kč  
1 přestávka Přímý přenos koncertu do Festivalových zahrad a na ČT art Patrony koncertu jsou Česká spořitelna, a.s. Česká televize
Jiří Vodička / housle Česká filharmonie / partnerský orchestr Národního festivalu Smetanova Litomyšl Tomáš Netopil / dirigent

časté dotazy

Při nepřízni počasí…
Pořad se koná pod širým nebem. V případě, že se výjimečně nejedná o nebe příjemně letní, se nad hlavami diváků během několika minut neslyšně vyklene zastřešení. Pořad se proto koná i za deště. Do míst v sektoru C mohou tu a tam zalétávat dešťové kapky, jsou proto cenově zvýhodněny.

Vozíčkáři
Vozíčkářům se snažíme vše co nejvíce zjednodušit. Pro nákup vstupenek proto kontaktujte přímo Jitku: nazdravetska@smetanovalitomysl.cz, +420 602 457 338.

Prohlídka Smetanova rodného bytu
Přestávka je časem jako stvořeným pro návštěvu bytu Smetanových přímo v areálu.

Přestávkový stoleček
Nechte si přichystat stoleček s vychlazenou lahví šumivého vína a něčím k zakousnutí, před pořadem nebo o přestávce. Nabídka zde.

Továrna na SUSHI
V zámecké kočárovně se podává před začátkem pořadu a o přestávkách čerstvé sushi a další dobroty. Jen se po nich zapráší, doporučujeme proto rezervaci zde.