Večer na zámku v Nových Hradech – Třikrát Ariadna

Zámek Nové Hrady

1. července 2021

Tradiční festivalová stagiona v kouzelném prostředí rokokového zámečku Nové Hrady. Dobová zábava, hudba, tance a premiéra autorského projektu Magdaleny Švecové zahrnující fragment Nářek Ariadny Claudia Monteverdiho, melodram Jiřího Antonína Bendy Ariadna na Naxu a jednoaktovou operu Bohuslava Martinů Ariadna.

„Příběh tohoto večera nabídne divákovi pomyslnou Ariadninu nit, díky níž bude moci zažít podle svého uvážení a nálady setkání s antickou mytologií a hledat svou vlastní cestu labyrintem.“ Magdalena Švecová

Claudio Monteverdi

Nářek Ariadny / Lamento d’Arianna

fragment z opery Ariadna na text Ottavia Rinucciniho


Jiří Antonín Benda

Ariadna na Naxu / Ariadne auf Naxos

melodram na text Johanna Christiana Brandese v českém překladu Václava Renče


Bohuslav Martinů

Ariadnajednoaktová opera H. 370 na skladatelovo libreto podle divadelní hry Georgesa Neveuxe Návrat Théseův

fotogalerie

místo konání / Zámek Nové Hrady

Unikátní rokokový zámek obklopený více než deseti druhy zahrad.

Více o místu konání Zámek Nové Hrady
Böhmová Markéta
soprán
Kněžíková Kateřina 
soprán
Jansová Marie
umělecký přednes
Svoboda Justin
umělecký přednes
Hoza Roman
tenor
1800 Kč  
Provedení v češtině (Monteverdi, Benda) české titulky (Martinů) Počet přestávek: 0 Předpokládaný čas konce: 24.00  
Claudio Monteverdi Nářek Ariadny / Lamento d’Arianna Ariadna – Markéta Böhmová / Kateřina Kněžíková  Theorba – Jan Čižmář   Jiří Antonín Benda Ariadna na Naxu / Ariadne auf Naxos Ariadna – Marie Jansová Théseus Justin Svoboda  Oreáda – Eliška Mervartová   Bohuslav Martinů Ariadna Ariadna – Kateřina Kněžíková / Markéta Böhmová Théseus – Roman Hoza Burún / Strážce – Vincenc Ignác Novotný  Mínótauros / Stařec Miloš Horák Sbor jinochů z Athén – Ondřej Benek, Adam Born, Pavel Kšica, Marek Žihla Taneční role – Lenka Bartůňková, Valeria Daňhová, Michaela Hradecká, Michael Bartizal, Viktor Artner    Komorní orchestr Czech Virtuosi Robert Kružík dirigent   Magdalena Švecová – dramaturgická koncepce a režie

časté dotazy

Při nepřízni počasí…
V případě deště přesouváme pořad do zámecké sýpky. Ta je od amfiteátru vzdálená necelých 100 metrů.

ZTP a ZTP/P
Slevy pro držitele průkazů ZTP a ZTP/P bohužel nelze uplatnit. Během večera v Nových Hradech se návštěvník pohybuje v budově zámku po schodištích a v zámecké zahradě po trávě a nezpevněných pěšinkách. Z tohoto důvodu nemůžeme u pořadu nabídnout bezbariérová místa. Při přesunu pořadu do zámecké sýpky je třeba vystoupat po relativně příkrých historických schodech do čtvrtého podlaží.

Jak probíhá večer?
V určité nadsázce bychom mohli říci, že manželé Kučerovi, majitelé zámku, vás zvou k sobě domů na barokní večírek. Ten po osobním přivítání zahrnuje domácí hostinu od paní Kučerové (nejen z daňků pana Kučery), prohlídku zámecké domácnosti i volné toulání po zámeckém areálu, kde jsou na různých místech připraveny krátké performance. Operní představení je pak vyvrcholením celého zážitkového večera.

Doprava do Nových Hradů
V případě dopravy vlastním automobilem mají návštěvníci možnost parkovat na parkovišti přímo před zámkem. Zvolíte-li dopravu festivalovým autobusem, vyzvedne vás u pomníku Bedřicha Smetany na litomyšlském Smetanově náměstí v 19 hodin. Při nástupu je třeba prokázat se vstupenkou na pořad. (Stejný autobus vás po skončení pořadu odveze zpět do Litomyšle.)

Generální partner

Dostávejte informace
s předstihem:

© Smetanova Litomyšl 2021
Designed by: wwworks.cz