Vítejte u nás na návrší

Search
Close this search box.

PR článek

Kouzlu litomyšlského zámku a jeho bezprostředního okolí propadnete snadno. Prostředí sálá historií a lidskými příběhy, kterých se na zámeckém návrší odehrála pěkná řádka. Proč nerozepsat další kapitoly tím, že vstoupíte na území vnějších a vnitřních prostor a prozkoumáte, případně využijete, jejich potenciál?

Uvnitř i na čerstvém vzduchu

Ohromí vás, jak velkorysé prostory jsou na našem návrší k dispozici. Pronajmout lze velké i malé sály v několika rozličných budovách. Fantazii můžete pustit na uzdu při využití venkovních prostor, a pokud budete chtít opravdu zapůsobit, třeba na rodiče nevěsty při svatebním obřadu, pak je zavedete do piaristického kostela. V prostorách chrámu Nalezení sv. Kříže se mohou konat církevní i civilní svatební obřady. Hlavní loď chrámu je kromě svateb využívána také jako koncertní a výstavní prostor. Nádvoří mezi zámkem a pivovarem vystlané kamínky je oblíbené hlavně u rodin s dětmi, stejně jako kašna, ta dříve sloužila jako brodidlo pro koně. Nádvoří je přívětivě upravené, nemusíte na něm ale trávit jen volný čas. Představte si, že na tomto prostoru postavíte obří party stan nebo pódium a uspořádáte event, na který obchodní partneři nikdy nezapomenou! K reprezentativním účelům lze využít také plochu předzámčí – ideální místo pro trhy nebo blešák. Pojďme se ještě podrobně podívat na další možnosti ukryté na návrší.

Do nitra budov

Krása a klid návrší právem přitahují pořadatele kulturních akcí a podnikatele. Velkorysé ubytovací a reprezentativní prostory nabízí zámecký pivovar. Největší sál s kapacitou až 600 osob najde využití při významných událostech, jako například Smetanova Litomyšl. Z této takzvané jantarové komnaty můžete projít do klenutého sálu, který pojme 200 osob. Na něj přímo navazuje sál sloupový, ze kterého je možné se vydat přes prosklené atrium do západní části pivovaru. Zde jsou umístěny tři menší sály: ekumenická kaple, seminární sál a sál výstavní. Samozřejmou součástí našich služeb je poskytnutí zázemí, jež umožní hladký provoz jakékoliv události. Cateringovým službám přijde vhod náš bar a přípravna s moderním vybavením. Když člověk prochází velkolepými prostorami, má pocit, že je má na chvíli pro sebe, a zároveň cítí posvátnou úctu k dílu všech, kteří se podíleli na vytvoření takové krásy.

Pomocná ruka

Toužíte zorganizovat akci, ale obáváte se, že toho na vás bude příliš? Neváhejte se na nás obrátit. Společně probereme váš záměr a vybereme vhodný typ prostor, případně doladíme program. Pomůžeme vám se světly, zvukem, projekční technikou i online streamem, který využijete pro školení či konferenci. Přímo v ubytovacích budovách se nacházejí prostory umožňující výuku nebo workshopy, například podkrovní euroklubovna a knihovna. Toužíte-li po moderním sdíleném prostoru, zavítejte do Coworkingu Kočárovna. Lze ho využít jako pracovnu, místo kreativních schůzek nebo soukromou mini kancelář. Coworking lze navíc z kancelářského uspořádání ve chvíli proměnit na přednáškovou místnost s kapacitou 50 diváků, tělocvičnu nebo opravdu velkou zasedačku. Příjemné zázemí s nenucenou odpočinkovou atmosférou navodí náš pivovarský dvorek. Ideální místo pro týmovou poradu na čerstvém vzduchu, co říkáte? Voňavá káva a koláč kolegy uvolní a plánovací strategie se rozjede. Všechny aktivity, ať už soukromé nebo společenské, směřují k tomu, aby se lidé spojovali. A my vám v tom budeme nápomocní.

Eva Rýznerová,
Zámecké návrší z.ú.

Generální partner

Dostávejte informace
s předstihem:

© Smetanova Litomyšl 2023
Designed by: wwworks.cz