Začal festival Smetanova Litomyšl 

Search
Close this search box.

RÁDIO, Datum: 16.06.2023, Zdroj: ČRo Radiožurnál, Zpráva: 5, Datum importu: 16.06.2023 10:25, Poslechovost pořadu: 344 336, Pořad: 08:00 Hlavní zprávy, AVE: 34 662,00 Kč, Země: Česko, GRP: 3,83

Tematické duplicity: Kultura a cestovní ruch, Ostatní

Tereza TOMÁŠKOVÁ, moderátorka

Začal festival Smetanova Litomyšl, kvůli generální opravě zámku se letos hlavní scéna přestěhovala do multifunkční haly, která byla pro festival speciálně upravená.

Jan PIKNA, ředitel festivalu Smetanova Litomyšl

To je hala, která je nejenom funkční, ale i krásná. Jsou tady opravdu krásně udělaný sloupy, který to celý podpírají a teď, když se to zabydlelo tedy našimi vestavbami, tak si myslím, že to je fakt krásný koncertní sál.

Naďa KUBÍNKOVÁ, redaktorka

Říká ředitel festivalu Jan Pikna. Jako hlavní téma festivalu si pořadatelé zvolili Belle Époque, Krásné časy, které označují období přelomu devatenáctého a dvacátého století.

Vojtěch STŘÍTESKÝ, umělecký ředitel festivalu, Smetanova Litomyšl

Že najednou tady je úplně nová plejáda autorů, nová plejáda skladeb, nový styl poslouchání hudby a my se k tomu všemu chceme vrátit, i v některých doplňkových jaksi pořadech se za tou dobou ohlédneme.

Naďa KUBÍNKOVÁ, redaktorka

Dodává umělecký ředitel festivalu Vojtěch Stříteský. Festival potrvá až do 2. července. Z Litomyšle, Naďa Kubínková, Radiožurnál.

Generální partner

Dostávejte informace
s předstihem:

© Smetanova Litomyšl 2023
Designed by: wwworks.cz